Šobáň je vicemistrem

Slovácko Sport 10 / 09 / 2019

Motocykloví závodníci ze Starého Města zazářili na posledním závodě série mistrovství republiky Tourist Trophy pod hlavičkou organizace CAMS ve středočeských Dymokurech. Milan Šobáň si dojel pro zlatý věnec, kterým si zajistil titul vicemistra republiky! V cíli byl první i Karel Kalina, třetí dojeli Karel Matuš starší a Petr Mikl.
Šobáň předvedl suverénní jízdu, na stroji Rotax ve třídě Klasik do 175 ccm nedal soupeřům žádnou šanci a s náskokem osmi sekund přeťal pomyslnou cílovou pásku. V konečném účtování šampionátu tak skončil druhý. „Škoda, od triumfu mě dělil jediný bod,“ posteskl si trošku Šobáň. Z vítězství stylem start-cíl se radoval i jeho týmový parťák Karel Kalina, který na závodní stroj usedl po zranění.  Ve třídě 250 SP si dojel nejen pro prvenství, ale i pro konečné 5. až 7. místo v seriálu MČR. „Před nedávnem jsem na vypůjčené Yamaze dojel v Hořicích ve třídě do 350 ccm třetí. Po zranění to byl určitě dobrý výsledek. V Dymokurech jsem už vyhrál. Do závodu jsem odstartoval ze sedmého místa, ale postupně jsem se propracoval až do čela. Jezdil jsem za druhým Křenem z Brna, přečetl jeho styl a dvě kola před cílem ho předjel,“ popsal vítězný závod Kalina.
Ve středních Čechách startoval i Petr Mikl, který dojel ve třídě Klasik do 175 ccm třetí stejně jako Karel Matuš starší ve třídě Klasik do 750 ccm.
Ve 250 SP skončil Pavel Matuš mladší šestý, Karel Matuš mladší pro technickou poruchu ze závodu odstoupil.