Softbalista, nebo vzpěrač? Michal Kolůch zvládá obojí!

Softbalista, nebo vzpěrač? Michal Kolůch zvládá obojí!
Kunovice Sport 24 / 12 / 2017

Odchovanec Snails Kunovice je tváří MS!

Když softbalista Michal Kolůch, odchovanec Snails Kunovice, před rokem vybojoval coby nováček mužské reprezentace v Itálii titul mistra Evropy a spoluhráči jej stříhali dohola, nikdo nepochyboval, že softbal je pro něj sport číslo 1. Jenže… Letos k bronzu z extraligy přidal i bronz z premiérového vzpěračského klání!
„Stále dělám jen soft, tak jsem chtěl zkusit i něco jiného a šel na závody ve vzpírání,“ vysvětlil boje s činkou třetí z Velké ceny Plzně. Vzpírání pro něj není úplně novým sportem, jeho prvky totiž kondiční trenéři zařazují do softbalové přípravy stále častěji. „U vzpírání je potřeba dynamika a síla, stejně jako u softbalu. Skvěle se to pak propojí,“ pochvaluje si Kolůch, nejlepší sportovec Kunovic za rok 2012.
O zběhnutí od jeho milovaného softbalu neuvažuje, reprezentační kouč může zůstat klidný. „Jsem jen softbalista, který vzpírá,“ směje se borec pražského Tempa, který moc dobře ví, že dostat se na špičkovou úroveň v obou sportech vyžaduje spoustu přípravy a času. Kolůch však během softbalové sezony stihne maximálně dva vzpěračské tréninky týdně… „A to se na žádné závody nepřipravíš,“ říká. Ale v zimě je to jiné, softbalová dřina není taková, takže může zabrat jinde. „Měl jsem půldruhého měsíce intenzivní přípravu, čtyři nebo pět tréninků týdně,“ prozradil Kolůch, který si veškerou přípravu plánuje sám. Aktuálně ostatně dolaďuje závěrečnou práci trenérského kurzu.
Jeho prioritou však zůstává softbal, ve kterém je stálicí české reprezentace. V příštím roce jej čeká domácí mistrovství Evropy v Havlíčkově Brodě, ale opravdový vrchol přijde až v roce 2019, kdy Česko jako první země starého kontinentu pořádá mistrovsví světa! A Kolůch byl zvolen jeho tváří!
„Hrát na domácím světovém šampionátu je sen každého softbalisty,“ svěřil se jeden z největších českých talentů, jehož startu na mistrovství světa zabrání snad jedině zranění.

autor: ceh, hen

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace