Šok! Broďané blízko finále

Uherský Ostroh Sport 06 / 03 / 2012

Hokejisté Ostrohu se nechali dvakrát zaskočit

Velmi dobře vstoupili do regionálního derby hokejisté Uherského Brodu. Poté, co otočili sérii s Plumlovem z 0:1 na 2:1 na zápasy, dojeli si pro dvě výhry do Ostrohu a ve středu 7. března mohou rozhodnout! Utkání na zimním stadionu v Uh. Brodě začíná v 18.00.

Uh. Ostroh - Uh. Brod 1:5
Ostrožané vstoupili do utkání po týdenní přestávce, kterou si zasloužili za zisk titulu krajského šampióna. Broďané měli naopak v nohách těžký zápas v Plumlově, ovšem na jejich výkonu to nebylo vůbec znát. Skóre otevřel v 10. minutě hostující Gergela. Vyrovnat mohl o pár minut později Fridrich, ale puk po jeho blafáku zazvonil jen o břevno. Ještě před odchodem do šaten přidal pojistku hostů Kotačka, který se následně stal i jediným úspěšným exekutorem ve druhé dvacetiminutovce. Aktivně hrající domácí dokázali prostřelit Kůdelu až ve 45. minutě, kdy se Tóth trefil přesně pod jeho paži. Hosté ovšem nadělili domácím dokonalou lekci z produktivity. Ačkoliv za celý zápas vyslali na Valúcha jen 19 střel oproti 45 domácím, byli to oni, kdo se radoval z dalších branek. Zápas tak skončil nečekanou výhrou Brodu v poměru 1:5.
Třetiny: 0:2, 0:1, 1:2.
Uh. Ostroh: Valúch – Nevídal, Frolek, Kučera, Stašek, Vaněk, Malota, Bříštěla – Jurča, Barák, Ťok – Zelinka, Galuška, Průdek – Fridrich, Tóth, Němec – Pekár.
Uh. Brod: Kůdela – Hlatký, Měšťánek, Surý, Heča, Bahula, Kojecký – Marušák, Gergela, Schuster – Šiller, Obadal L., Obadal P. – Kotačka, Kartusek, Kovář.
Branky: Tóth - Kotačka 2, Gergela, Měšťánek, Heča.

Uh. Ostroh - Uh. Brod 1:2 v prod.
Druhý zápas semifinálové série se nesl ve znamení vynikajících zákroků brankářů na obou stranách. Skóre tak otevřel až půldruhé minuty před koncem druhé části Fridrich, který v přesilovce dorazil za Kůdelu odraženou střelu. Taktéž hosté skórovali v početní výhodě, když se do víka trefil Hrabec. Rozhodnutí padlo až 17 sekund před koncem prodloužení, kdy ujel Kubiš, který vypracoval akci, na jejímž konci doklepával do prázdné branky Marušák.
„Ukázalo se, že náš mladý tým nemá zkušenosti s duely v play-off. Ještě se však nevzdáváme, poslední krok bývá nejtěžší,“ uvedl kouč Ostrohu Karel Buřič. Jeho protějšek Zbyněk Kůdela dovedl svůj tým ke 4. výhře během osmi dnů. „Je lepší být v rytmu než stát. Přál jsem si odvézt z Ostrohu jednu výhru, dvě jsou tak trochu nad plán,“ radoval se trenér Uh. Brodu.
Třetiny: 0:0, 1:0, 0:1, 0:1.
Uh. Ostroh: Šurý – Nevídal, Frolek, Kučera, Stašek, Vaněk, Malota, Bříštěla – Jurča, Barák, Ťok – Fridrich, Průdek, Tóth – Pekár, Galuška, Stránský - Němec.
Uh. Brod: Kůdela – Heča, Surý, Hlatký, Kojecký, Měšťánek, Woska – Obadal P., Obadal L., Šiller – Kubiš, Marušák, Doležálek – Kotačka, Hrabec, Kovář (Bršlica)
Branky: Fridrich - Hrabec, Marušák