Šok! Dobyli tvrz lídra

Staré Město Sport 15 / 01 / 2016

O obrovské překvapení závěrečného kola základní části se postarali prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město, kteří jako první v sezoně vyplenili tvrz Nymburku, lídra soutěže! A přitom ve středních Čechách prohrávali 0:2...
ČZU Praha C - St. Město 3:1
Karabcovi boys jako by zpočátku byli ještě na cestě. Když se pak probudili, prohrávali 3:11 a osudu prvního setu bylo vlastně rozhodnuto. Druhý už byl vyrovnaný, hosté dokonce v koncovce vedli 20:19, ale po vyrovnání zkolabovali na příjmu a pražští vysokoškoláci v jednom postavení dospěli ke čtyřem setbolům (24:20). A druhý proměnili. Podobný byl i závěr třetí sady, ve kterém hosté vedli 23:21, po chybách prohrávali 23:24, aby v následné přetahované proměnili svůj druhý setbol. Euforie ze zvládnuté koncovky však Staroměstští nevyužili, po špatném začátku prohrávali 0:4 a vývoj už nezvrátili. Sety 17, 21, -26, 19.
Nymburk - St. Město 2:3
Jelikož nahrávač Truong a smečař Motyčka odjeli plnit extraligové povinnosti do Zlína, vsadil kouč Petr Karabec na sestavu „starých matadorů“. Nahrával Kamler, blokoval Zábranský a role univerzála se chopil Kment. Hosté celý první set vedli o tři body, v koncovce 24:21, ale chybami v útoku jej darovali soupeři.
Zbytečná ztráta se podepsala na jejich výkonu ve druhém setu, který znamenal vedení Nymburka 2:0.
Mazáci v dresu VSK ale nesložili zbraně. V koncovce třetí sady za stavu 18:18 nasadili k tříbodovému trháku, který už neprohospodařili.  O osudu čtvrtého setu rozhodly dvě bodové šňůry hostů od stavu 8:10 na 13:10 při servisu Zábranského a od stavu 16:16 až na 22:16 při servisu Kamlera.
Když borci ze Širůchu výborně bránili a spolehlivě útočili, vynutili si tie-break. V něm vedli 3:0, 10:7, aby se od stavu 12:12 začínalo od „nuly“. Maděrův útok znamenal bodové vedení, následně si domácí neporadili s jeho servisem a nabídnutý mečbol proměnili Středočeši útokem do autu. A senzace byla na světě. Sety 26, 20, -20, -18, -12.
STARÉ MĚSTO: Truong, Adamec, Skyba, Janečka, Maděra, Bláha, na liberu Vičar, střídali Kamler, Kment, Motyčka, Zábranský.