Šok! Hráli v zimě a v kalužích!

Uherské Hradiště Sport 27 / 10 / 2009

Basketbalisté Uh. Hradiště v Blansku dojeli na neregulérní podmínky, zranil se i Mikel

Basketbalisté JVSB Uherské Hradiště smázli nulu v kolonce výher už ve druhém dvoukole oblastního přeboru, když po porážce v Blansku vyhráli na palubovce Podolí u Brna. Kaňkou víkendu je však zranění Rostislava Mikela, který si asi pár týdnů nezahraje...

Blansko - Uh. Hradiště 94:71 (51:34)
Když Hradišťští přijeli do blanenské haly, nestačili se divit. Přivítaly je totiž neregulérní podmínky - zima a kaluže! „Na dvou místech se srážela voda na podlahu, která se měnila v kluziště. Každou chvilku tak rozhodčí zápas přerušili a prostor dostala utírací četa. Podmínky v hale zápas, který trval více než dvě hodiny, výrazně ovlivnily. Kluci se totiž povědomě vyhýbali nebezpečným místům,“ kroutil hlavou Miroslav Mikel, asistent kouče Uh. Hradiště.
Jeho výběr s domácími držel krok jen do závěru první čtvrtiny, v níž ztráta narostla na jedenáct bodů (16:27). „Soupeř byl samozřejmě zkušenější, ale dělali jsme i hodně nevynucených chyb,“ přiznal Mikel. Obrat ve skóre nepřinesl ani přechod na zónovou obranu po změně stran. V závěru se navíc zranil Rostislav Mikel, který uklouzl na jedné z kaluží... „Pochroumal si koleno, asi si nějakou dobu nezahraje,“ potvrdil hráčův otec. Body: Mikel 30, Pavka 16, Vlachynský 8, Plaček 7, Valštýn 6, Pelech 4.

Podolí - Uh. Hradiště 62:76 (33:35)
Kouč Petr Kallus povolal k zápasu i starší matadory Menšíka s Růčkou a slavil vítězství. V prvním poločase ještě domácí se soupeřem drželi krok, když ztráceli jen dva body, ale pak už tahali za kratší konec. „O osudu střetnutí rozhodla třetí část, v níž stará garda ukázkově zvládla zónovou obranu, díky níž jsme čtvrtinu vyhráli 23:6,“ komentoval klíčovou pasáž Mikel. V závěru se domácí ještě snažili, ale Hradišťští si už první vítězství vyfouknout nenechali. Výbornou partii zahrál Růčka a pod oběma koši Plaček. Body: Pavka 21, Růčka 14, Plaček 12, Menšík 9, Kallus 6, Chybík 5, Cimbáník 5, Pelech 2, Opluštil 2.