Šok! Končí i favorizovaní Broďané

Slovácko Sport 08 / 03 / 2017

Pouť hokejistů Uh. Brodu play off Krajské ligy skončila dříve, než začala. Tým od Olšavy senzačně nestačil na Velkou Bíteš (1:2 na zápasy). Po sezoně má už také Uh. Ostroh, který zůstal na štítě Kroměříže (0:2)

UH. BROD - Velká Bíteš 6:2
Úvodní třetinu se Broďané ještě zahřívali na provozní teplotu. Jen těžko se dostávali přes zahuštěné střední pásmo a šancí si tak vytvořili jako šafránu. Ale jednu přetavili ve vedení, když se po souhře prvního útoku prosadil Vaculín. Druhá třetina už ale přinesla jiný obrázek, domácí si větším pohybem vynutili chyby soupeře a tím i více šancí. Když ve 29. minutě svítil na ukazateli skóre stav 3:0, zdálo se, že se zápas dohraje jen z povinnosti. Jenže Spartak si vybral hlucho pasáž, za kterou zaplatil dvěma góly… „Pykali jsme za čtyři vyloučené, soupeř jednu z přesilovek využil a vzápětí přidal kontaktní gól. To vše během dvou minut,“ pokrčil rameny Zbyněk Kůdela, trenér Uherského Brodu, který zůstal ledově klidný. „Udělal jsem jen kosmetické změny v sestavě a zápas jsme bez problémů vzládli. Závěrečnou třetinu jsme zcela dominovali, hráči těžili z dobrého pohybu a byli aktivnější na puku,“ pokračoval Kůdela.u strana 17
Velká Bíteš naopak zcela odpadla, na brankáře Zuba prakticky nevystřelila. Branky: Vaculín, Pšurný, Gureň, Vaněk, Ondra, Klusák. Třetiny 1:0, 2:2, 3:0. Stav série 1:0.
UH. BROD: Zubo - Gureň, Surý, Kubiš, Vaněk, Peterka, Tomek - Ondra, Klusák, Vaculín - Šiller, Nesrsta, Pšurný - Ondráček, Holík, Hladiš - Bumbál, Pavlůsek.

Velká Bíteš - UH. BROD 4:2
Odvetu na Vysočině Spartak nezvládl, když trošku doplatily na havárii v buchlovských horách… „Uvízli jsme v koloně a pak jeli do cíle po objížďce přes Kyjov, takže jsme dojeli těsně před začátkem zápasu a deset minut jsme hráli bez jiskry, pohybu, nasazení,“ vysvětlil Kůdela, jehož tým taky brzy inkasoval. Ještě do první sirény však skóre otočil, když se prosadil Šiller tečí Gureňovy střely od modré a Vaculín. „Škoda, že jsme nepřidali ještě další góly, šance jsme měli,“ litoval trenér. Broďané za vychýlenou mušku pykali v závěru druhé části, kdy během dvou minut dvakrát inkasovali. „Vyrovnání přišlo v oslabení a vedoucí gól dal soupeř po naší hrubé chybě,“ podotkl Kůdela. Jeho armáda chtěla v poslední části otočit kormidlem zápasu, ale marně. Domácí je už příliš do šancí nepouštěli, protože hráli většinu času přesilovou hru. „Sudí nás vylučoval jako na běžícím pásu, i za náznak faulu. Měl jsem co dělat, abych udržel chladnou hlavu,“ přiznal lodivod. Branky: Šiller, Vaculín. Třetiny 1:2, 2:0, 1:0. Stav série 1:1.
UH. BROD: Zubo - Gureň, Surý, Kubiš, Vaněk, Peterka, Heča - Vaculín, Klusák, Ondra - Hladiš, Šiller, Pšurný - Holík, Ondráček, Pavlůsek - Bumbál.

UH. BROD - Velká Bíteš 2:3
Tak to je šok! Favorizovaní Broďané třetí rozhodující zápas čtvrtfinále nezvládli a sezona pro ně předčasně končí. „Všichni cítíme obrovské zklamání, ale takový je někdy sport. Celý zápas jsme byli jasně lepší, ale z plejády šancí jsme proměnili jen dvě, zatímco soupeř z deseti střel na branku třikrát skóroval. Je to smutné, ale vyrovnání bychom se asi nedočkali ani do rána. Trefili jsme snad tři tyčky,“ posteskl si Zbyněk Kůdela, kouč poražených. Jeho výběr od začátku dotahoval náskok soupeře, který se třikrát trefil v přesilové hře. „Kluci na ledě odevzdali maximum, bojovali, dřeli, ale nebylo jim prostě souzeno. Soupeř přitom nepředvedl vůbec nic,“ pokračoval Kůdela, který si postěžoval na výkon rozhodčího. „Vždycky když jsme šli do tlaku, tak nás poslal do čtyř. Až čtyřicet sekund před koncem nám nabídl dvojnásobnou přesilovku, kterou jsme ještě umocnili power-play, ale už jsme si prodloužení nevynutili,“ litoval trenér Uherského Brodu. Branky: Vaculín, Hladiš. Třetiny 1:2, 1:1, 0:0. Konečný stav série 1:2.
UH. BROD: Zubo - Kubiš, Bumbál, Gureň, Surý, Heča, Tomek - Ondráček, Šiller, Pšurný - Klusák, Vaculín, Ondra - Holík, Hladiš, Pavlůsek.

Kroměříž - UH. OSTROH 4:3
Souboj začal velmi opatrně, žádný z týmů totiž nechtěl chybovat. Ostrožané sice ve druhé půlce první části čelili několikaminutovému oslabení, ale výborně chytající Valúch je držel nad vodou. V nástupu do druhé třetiny pak hosté udeřili Davidem Raušem. Druhý gól měl na hokejce V. Galuška, ale na brankáře nevyzrál. A tak platilo otřepané nedáš - dostaneš. Hanáci v rozmezí čtyř minut třemi góly skóre dokonale otočili a přiblížili se k prvnímu bodu čtvrtfinálové série. Jiskérku naděje vykřesal minutu před druhou sirénou V. Galuška. V poslední třetině chtěli hosté co nejdříve smazat jednobrankové manko, jenže hned v nástupu inkasovali počtvrté. Když pak ve 44. minutě měli domácí výhodu trestného střílení, nevypadalo to s Ostrožany vůbec dobře. Ale jejich šance ještě podržel Valúch. Jeho spoluhráči pak dobývali svatyni soupeře, ale na kontakt se dostali až 20 sekund před vypršením základní hrací doby, když šli domácí do čtyř a trenér Ivan Klauda odvolal Valúcha z branky. Na vyrovnání jim už nezbyl čas. Branky: D. Rauš, V. Galuška, Mika. Třetiny 0:0, 3:2, 1:1. Stav série 1:0.
UH. OSTROH: Valúch - R. Kučera, Antonovič, Maršálek, D. Rauš, Andrýsek, Beneš - Mika, Z. Kučera, Karpíšek - Stránský, V. Galuška, Flora - M. Rauš, Ťok, Větříšek.

UH. OSTROH - Kroměříž 3:4 pp
Je konec. Hokejistům Uh. Ostrohu skončila sezona. V souboji ofenzivních týmů, ve kterém rozhodovaly výkony gólmanů, měli Hanáci v závěru více štěstí.
Jestli si Ostrožané chtěli zachovat šanci na prodloužení čtvrtifnálové série, museli v sobotu bezpodmínečně vyhrát. Tomu také odpovídal začátek utkání, ve kterém si svěřenci trenéra  Ivana Klaudy vytvářeli šance, ale v koncovce se trápili. Hanáci si naopak počkali na první vážnější příležitost a ujali se vedení. V závěru první třetiny ale Nevídal po krásné akci z mezikruží prostřelil gólmana. Ve druhé části poslal domácí do vedení Zdeněk Kučera. Ve 37. minutě ztratil na chvíli gólman Valúch kontrolu nad pukem a jeden z hostujících útočníků vyrovnal do odkryté brány. Třetí perioda opět nabídla hokej, který měl všechny atributy play off a právem zvedal fanoušky ze sedadel. Vše podstatné se odehrálo až v samém závěru. Hosté se nejdříve v 58. minutě ujali vedení. Domácí nesložili zbraně, zmobilizovali všechny síly a v čase 58.38 vyrovnali. Šťastným střelcem byl opět Zdeněk Kučera, který poslal utkání do prodloužení (hraje se 10 minut 4 na 4  - pozn. autora). V něm ale Ostrožané v 64. minutě šli zbytečně do oslabení, čehož Kroměříž využila a radovala se z postupu do semifinále. Branky: Z. Kučera 2, Nevídal. Třetiny 1:1, 1:1, 1:1. Konečný stav série 0:2.
UH. OSTROH: Valúch - R. Kučera, Rapant, Maršálek, D. Rauš, Nevídal, Beneš - Antonovič, V. Galuška, Mika - Stránský, Flora, Větříšek - Karpíšek, Z. Kučera, Ťok.(ceh, sal)

autor: sal, ceh