Šok! Kunovice neprošly prvním kolem poháru

Slovácko Sport 01 / 08 / 2012

Traplice se porazily samy, dojely pouze v devíti

Jako v Jiříkově vidění si museli připadat fotbalisté Kunovic, kteří v prvním kole okresního CGM CUPu nestačili na béčko Nedakonic a se soutěží se loučí. V loňském ročníku přitom dokráčeli až do finále. Dalším překvapením je i vyřazení fotbalistů Bánova. Vlčnov postoupil až na penalty, stejně jako Polešovice, které ještě v 70. minutě prohrávaly v Jankovicích 3:0. Druhé kolo je na programu už tuto neděli.
Nedakonice B - Kunovice 2:1 (0:0)
V repríze jarního semifinále CGM CUPu se tentokrát karta otočila a Kunovice musely skousnout druhou pohárovou porážku v řadě. Ta první byla ve finále s Nivnicí. I přes to, že Kunovice byly favoritem a hrály dobře, odjely z Nedakonic s prázdnou. Jejich katem se stal domácí Michal Lukůvka. Ten nejprve v 60. minutě neproměnil pokutový kop, gólman mu jeho pokus chytil. Vše si vynahradil v 72. minutě, kdy po brejku otevřel skóre utkání. Hosté v 77. minutě vyrovnali Lahodným. Když už to vypadalo, že se rozhodne na penalty, unikl všem Lukůvka a překonal gólmana Uhlíka podruhé.
Branky: Lukůvka 2 - M. Lahodný
D. Němčí B - Uh. Ostroh 4:5 (2:2)
V souboji nováčků okresní soutěže se nakonec radovali fotbalisté Uh. Ostrohu. Domácí se ujali vedení ve 24. minutě gólem z penalty, kterou proměnil Martin Stojaspal. O pět minut později už vedli 2:0, ale hosté nesložili zbraně a do poločasu vyrovnali. V 60. minutě se hosté ujali vedení, ale o minutu později už bylo opět vyrovnáno. Vedení na stranu domácích strhnul v 70. minutě přímo z rohu Hlaváček. Poslední slovo měli ale hosté, kteří dvěma brankami utkání otočili.
Branky: L. Daněk 2, M. Stojaspal z pen, Hlaváček - L. Boček 2, Kovařík, Knotek, Horák
Mistřice - Košíky 2:3 (1:2)
Na vyprahlém hřišti se ujali vedení hosté ve 25. minutě, o dvě minuty později už to bylo 0:2, skóroval Ovsík. Domácí ve 36. minutě snížili a v 51. z penalty vyrovnali. V 53. minutě ale hosté vstřelili třetí branku a vedení si do konce utkání pohlídali.
Branky: Z. Trčka 2 (1 z pen.) - J. Kaštánek 2, J. Ovsík
Medlovice - 1.FC Slovácko C 1:7 (0:4)
Favorit nezaváhal, i když se domácí snažili, na soupeře neměli. Hattrickem se blýskl Remeš, který se vrátil z Kunovic.
Branky: N. Vrtal - Remeš 3, Huráb 2, Bučák, Pavlík
Huštěnovice - Jarošov 2:0 (1:0)
Ve vyrovnaném utkání rozhodlo proměňování šancí, hlavně ze strany domácích.
Branky: M. Střítecký 2
Jankovice - Polešovice 3:3 (1:0), na pen. 2:4
Domácí byli silnějším týmem do 70. minuty, poté hosté zabrali a dokázali vstřelit tři branky a srovnat. Rozhodovalo se až na pokutové kopy, ve kterých byly šťastnější Polešovice.
Branky: Doseděl, V. Silný, vlastní - T. Kordula, Korvas, Tringela
St. Město - Kněžpole B 2:0 (2:0)
Jiskra rozhodla už do přestávky dvěma brankami. Ve druhé půli to byl souboj hostujícího gólmana s domácími útočníky.
Branky: Šopík, Hastík
Tupesy - Traplice 4:2 (3:0)
Hosté přijeli jen v devíti hráčích, čehož domácí dokonale využili a poprvé skórovali už ve 4. minutě, v 8. minutě zahrávali pokutový kop Gejdošem. Třetí branku přidali v 17. minutě. Po změně stran Traplice snížily, druhou branku přidaly v 65. minutě. Domácí rozhodli v 70. minutě.
Branky: D. Madzia 2, J. Gejdoš 2 - T. Kolínský 2
Buchlovice - Kostelany n/M. 7:1 (3:1)
Ve vyrovnaném prvním poločase dvě hrubky předvedl kostelanský gólman Josef Vávra, který pustil dvě střely z dálky. Po změně stran dali domácí čtvrtou branku a rozhodli o vývoji utkání.
Branky: Mikula 4, A. Vojtěšek 2, Z. Tomešek - J. Dvouletý
Uh. Ostroh B - Šumice 0:4 (0:1)
Hosté s přehledem zvítězili, domácí si vytvořili dvě šance, které ale neproměnili. Hosté ještě nastřelili dvě tyčky a dvě břevna.
Branky: Kelíšek, Šidlo, Kůdela, Janíček z pen.
Záhorovice - Boršice u Bl. 4:3 (1:1)
Po poklidném prvním poločase se po změně stran odehrálo drama se šťastným koncem pro domácí. V 84. minutě hosté vyrovnali na 2:2, o tři minuty později Klesnil upravil na 3:2. V 89. minutě hosté vyrovnali, ale ihned po rozehrávce strhly vedení Michalčíkem na svou stranu Záhorovice.
Branky: Michalčík 2, Jál, Klesnil - Ježek 2, Bilík
Popovice - Strání B 3:1 (2:1)
Ve vyrovnaném utkání rozhodla lepší produktivita domácích a výborný nestárnoucí gólman Šesták.
Branky: R. Mikulčík, Mimránek, Šácha - L. Popelka
Hradčovice - Hluk B 0:7 (0:3)
Jednoznačná záležitost ze strany béčka Hluku, hlavně Aleš Zlínský, který za pětadvacet minut nasázel čistý hattrick. Podobně si po změně stran vedl i Petr Janča.
Branky: A. Zlínský 3, Janča 3 (1 z pen), Horák
O. N. Ves B - Bánov 5:2 (1:1)
Za stavu 2:1 byl vyloučen hostům po druhé ŽK Suchánek, ale i v deseti dokázali vyrovnat. V 65. minutě dali domácí třetí branku a v závěru si výhru pojistili dvěma brankami.
Branky: Pavlas 2, Štěrba, Štefaník, Petratur - Velecký, Kočica
Bystřice p/L. - Vlčnov 1:1 (0:1), na pen. 1:4
Vlčnov se ujal vedení v 17. minutě, domácí vyrovnali v 74. minutě. Oba týmy se předbíhaly v zahazování šancí, kde vynikli oba gólmani. Penaltový rozstřel už byl jednoznačnou záležitostí Vlčnova, když jejich gólman Hlaváček kapituloval pouze jednou.
Branky: P. Zelinka - J. Velecký
Předehráno: Březová - Drslavice 4:2

2. kolo (neděle 5. 8. 16.30): Huštěnovice - Slovácko C, St. Město - Polešovice, Nedakonice B - Tupesy, Buchlovice - Košíky, Záhorovice - Šumice, Březová - Popovice, O. N. Ves B - Hluk B, Uh. Ostroh - Vlčnov.