Šok Na Zelničkách, trenér Stančík skončil. Klub povolal Martina Ondu

Šok Na Zelničkách, trenér Stančík skončil. Klub povolal Martina Ondu
Foto: Ladislav Janča  /  Trenér Vladimír Stančík ještě před pár dny létal nad hlavami hráčů, nesmazatelně se zapsal do historii klubu. V divizních bojích však Strání nepovede.
Strání Sport 27 / 06 / 2023

Tak to nikdo nečekal. Fotbalisté FC Strání po návratu do divize a vítězství v Poháru KFS mění trenéra! Na Zelničkách skončil Vladimír Stančík, který se přitom nesmazatelně zapsal do kroniky klubu, když získal vysněný double. Ani to jej však u kormidla neudrželo. Na lavičce jej střídá zkušený Martin Onda, bývalý kouč Uherského Brodu.

Stančíkovi de facto podřízl větev hrající asistent Roman Častulín, který už v zimě avizoval, že se po sezoně vrátí domů na Slovensko. „Trenérovi výrazně pomáhal se sportovní stránkou, náplní tréninků, takže jsme potřebovali adekvátní náhradu. Když už to vypadalo, že se k nám vytipovaný trenér připojí, před jarní derniérou jsme dostali košem,“ rozplétá pozadí nečekané rošády Antonín Popelka, manažer klubu. Slovenský kouč Stančík ještě oslovil parťáka, se kterým působil v předchozí štaci, ale bez úspěchu. „Jelikož třetí varianta neexistovala a na letní přípravu je strašně málo času, situaci jsme vyřešili způsobem, který asi všem vyrazil dech. Ukončit spolupráci s trenérem, který získal double, není obvyklé, ale upřednostnili jsme zájmy klubu,“ zdůraznil Popelka, podle kterého nebylo možné sáhnout ani do vlastních řad. „Vlado každopádně udělal obrovský kus práce. Do poslední chvíle jsme věřili, že nás povede i v divizi, ale nakonec po roce opět měníme trenéra,“ dodal manažer klubu.

Štafetu Na Zelničkách převezme zkušený Martin Onda, který po loňské sezoně na vlastní žádost skončil na lavičce třetiligového Uherského Brodu. „Jeho práci obdivujeme, za kopcem měl velké úspěchy. V hledáčku jsme jej ostatně měli už před lety, když poprvé skončil v Uherském Brodě. Ve vzniklé situaci byl pro nás volbou číslo jedna,“ uvedl Popelka s tím, že námluvy s novým koučem byly poměrně rychlé. „Nabídka jej zaujala, jiskra přeskočila hned. Máme velmi podobnou představu o fungování týmu,“ těší Popelku.

Strání však neopouští jen kouč Stančík a Častulín, do kabiny se už nevrátí ani kapitán Petr Horňák, který se po čtyřech letech vrací do rodných Bukovan. A další tři hráči jsou na odchodu. „Uvidíme, jak to dopadne. Každopádně se už poohlížíme po posilách, rozhodili jsme sítě. Ještě ale není nic definitivní,“ poznamenal manažer.

Tagy článku

TOPlist