Šok! Poklonili se kadetům

Staré Město Sport 13 / 11 / 2014

Volejbalisté Starého Města ztratili vedení 2:1 na sety

Bez trenéra Petra Karabce, kterého pracovní povinnosti zavály za hranice republiky, prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město nezvládli domácí souboj s výběrem kadetů ČR, byť vedli 2:1 na sety...
Kadeti ČR - St. Město 3:2
Za Karabce zaskočil asistent Malčík a Staroměstští nezačali nejlépe, když se nedokázali přizpůsobit rychlé hře kadetů a po řadě výpadků ztratili první set. Druhý byl velmi vyrovnaný a vyznačoval se čtyřbodovými šňůrami na obou stranách v závislosti na servisu. Hosté vedli 10:7, prohrávali 11:12 a znovu vedli 15:12. V koncovce pak ztráceli dva body (23:21), ale v jednom postavení při nepříjemném servisu Skyby dovedli set k vítězství. Ve třetí sadě kralovali zkušenější hráči VSK, ale ve čtvrtém zkolabovali. Za stavu 11:11 úplně odešli na příjmu, čehož soupeř využil k rozhodující pětibodové šňůře. Kadeti pak do konce setu riskovali na servisu, bez zábran bodovali v útoku a vynutili si tie break. V něm sice borci ze Širůchu při změně stran vedli 8:5, ale náskok vzápětí ztratili. Reprezentační výběr šel v koncovce do vedení 13:11, hosté ještě srovnali a odvrátili dva mečboly, ale nakonec padli na kolena. Sety 22, -23, -20, 17, 15.
Staré Město v pátek hostí doma Brno (18 hodin).
STARÉ MĚSTO: Truong, Motyčka, Kment, Zábranský, Skyba, Maděra, libero Bláha. Střídali Kamler, Špalek.