Šok! Veselanky pokračují v Lize mistryň

Veselí nad Moravou Sport 05 / 09 / 2011

Fantastický víkend mají za sebou házenkářky z Veselí nad Moravou. Dokázaly totiž to, v co málokdo věřil. Rychle se otřepaly z debaklu od Srbek a po skalpu šampiona Turecka a domácích Michalovců postupují do další fáze Ligy mistryň, v níž změří síly s norským Byasenem, španělskou Eldou Prestigio a Metalurgem Skopje z Makedonie.
Veselí - Zaječar 17:31 (9:14)
Jen dvacet minut žila šance Veselanek proti největšímu favoritovi úvodního turnaje Ligy mistryň. Pak však utrpěla ošklivě vypadají zranění tvůrkyně veselské hry Kočí, které lékaři zašívali hlubokou tržnou ránu na obličeji, a otřesený slovácký celek se začal z palubovky vytrácet. Sedmičky 6/4:4/4, vyloučení 4:7, 400 diváků.
Veselí - Üsküdar Istanbul 30:26 (13:13)
Jestli si Veselanky chtěly uchovat naději na postup, potřebovaly Turkyně srazit na kolena. Zápas připomínal houpačku, každý chvilku tahal pilku. Rozhodnutí padlo až úplně v závěru, který lépe zvládly Veselanky a slavily historicky první výhru v Lize mistryň.
Sedmičky 3/3:6/5, vyloučení 6:3, 250 diváků.
Veselí - Michalovce 30:21 (16:11)
Veselanky nastoupily řádně nažhavané a po celý zápas držely otěže zápasu překvapivě ve svých rukou. Už do přestávky si vypracovaly pětibodový náskok, který po obrátce ještě navýšily. Sedmičky: 1/1:5/5, vyloučení 6:3, 1300 diváků.
Veseli: Černá, Zvoničová, Benedíková – Chmelařová 5, Fleková 2/1, Kočí 3, Súkenniková 7, Drotárová 6, Nevařilová 2, Rajnohová 5, Tomečková, Kratochvilová, Jandásková, Vinklárková, Jagošová.

autor: HYNEK ZDENĚK