Soldán: Kluci se musí vyšťavit!

Soldán: Kluci se musí vyšťavit!
Foto: sal
Ostrožská Nová Ves Sport 16 / 03 / 2010

Úplně jiné starosti než soupeři z Hluku mají v krajském přeboru fotbalisté Ostrožské Nové Vsi. Třebaže sídlí na jedenácté příčce a nechávají za sebou další pětici, jistota záchrany je na míle vzdálena. Od posledního Nedašova je dělí sedm bodů.
Po loňských záchranářských pracích se letos chtěli vyhnout sestupovému strašákovi obloukem, což se jim zpočátku dařilo na jedničku. „Za cíl jsme si stanovili střed tabulky a po sedmi kolech jsme drželi čelo,“ vzpomíná novoveský lodivod Libor Soldán. Jistota jeho družstva se vytratila jako mávnutím kouzelného proutku a následovaly už jen posuny dolů. „Zranili se nám tři klíčoví hráči. Vypadl Tomáš Kudr, Radim Straka a Roman Šálek. A taky nám trochu napršelo do nosu, takže budeme muset zase začít s pokorou a s každým soupeřem hrát naplno, i když je tabulkově pod námi,“ naznačil chyby trenér, kterého mrzí absence bojovnosti. „Schází správné nasazení. V úvodu se kluci semkli a taky to jinak vypadalo. Třeba zápas se Vsetínem jsme prohrávali 0:1. Ale deset minut před koncem jsme vyrovnali a v závěru skórovali. Nikdy předtím jsme nebyli schopní utkání otočit, vždycky na nás padla deka, ale teď jsme to zvládli,“ pochvaluje si Soldán. A právě na kartu přístupu sází nejvíce. „Je to o hlavách hráčů. Sport je ze šedesáti procent psychika. Pokud hlava bere, tak jde i celé tělo. Člověk se musí vyšťavit, navnadit a vydat ze sebe úplně všechno,“ popisuje recept na úspěch. Pokud Ostrožská Nová Ves začne „vařit“ podle něj, neměla by mít obavy ze sestupu. „Chtěl bych, aby si hráči uvědomili, že bez nasazení to nejde. Většina z nich jsou technické typy, ale někdy je to na úkor bojovnosti. Když to spojíme, je to nádhera, ale pokud si chceme jen tak hrát na fotbalisty…,“ nedokončí myšlenku.
Nejhorší zápas Novoveští předvedli v Morkovicích. „Bylo to to nejhorší, co jsem ve své trenérské kariéře zažil. Ani se to nedá vyjádřit slovy. Kdyby to mohlo být jako v boxu, v šedesáté minutě jsme na hřiště hodili ručník,“ říká bez obalu Soldán, který věří ve zdárné dokončení sezony. „Snad se obejdeme bez problémů a budeme se moci připravovat na další ročník, ve kterém se chceme pohybovat na úplně jiné úrovni,“ přeje si.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace