Soldán se vrátil na hřiště

Slovácko Sport 03 / 11 / 2016

I v posledním letošním kole dokázali fotbalisté Strání zvítězit a přezimují na druhém místě, pouze bod za vedoucími Luhačovicemi. To Boršice musely před zápasem v Morkovicích řešit problém se sestavou. Do zápasu musel zasáhnout i trenér Soldán.
Strání - Baťov 3:0 (1:0)
Do Strání v posledním kole přijel nejofenzivnější tým soutěže, šestatřicet vstřelených branek znamenalo pro domácí velký respekt. I přesto, že Straňané se na soupeře kvalitně připravili, byli to hosté, kteří měli ze začátku utkání více ze hry a také si dokázali připravit první dvě velké šance. Domácí spoléhali na zabezpečenou obranu, minimálně pět hráčů čekalo na půlce, aby odrazilo nebezpečné útoky hostů. První branky se necelé tři stovky diváků dočkaly v závěru první půle. Po standardní situaci nejprve rozhodčí pro ofsajd branku neuznal, ale ve 45. minutě z obdobné situace už hlavička stopera Mikloviče platila. Po změně stran hosté ve snaze vyrovnat otevřeli hru, což byla voda na straňanský mlýn. Domácí se rázem dostávali do více šancí, ale druhé branky se dočkali až v 79. minutě, kdy z rychlého brejku rozhodl kapitán Gardian. Tentýž hráč pak z obdobné situace v 86. minutě pečetil na 3:0.
Branky: Gardian 2, Miklovič
Strání: A. Popelka - Haloda (88. O. Čaňo), Miklovič, Gardian (90. Kolaja), Hráček, Straňák (85. V. Čaňo), Malíček, Križák (83. Bruštík), Valenta, Mimochodek, Silnica.

Morkovice - Boršice 3:1 (1:0)
V nelehké situaci odjížděly Boršice do Morkovic. Trenér Soldán měl k dispozici pouze základní jedenáctku, jediným, kdo byl připraven vystřídat, byl právě Libor Soldán, který také do hry v 66. minutě zasáhl. Už od začátku měli domácí převahu, ale gólově ji vyjádřili až ve 38. minutě. Hosté si sice mnoho šancí nevypracovali, jen škoda, že nevyužili nejistoty domácího gólmana. Po změněn stran se domácím podařilo vsítit rychlou branku, která ale hosty nepoložila. V 82. minutě Ohnutek sice z penalty snížil, ale než se stačili Boršičtí nadechnout k závěrečnému náporu, udeřili domácí potřetí.
Branka: Ohnutek
Boršice: Janečka - Vlček, Peci, Kopčil, Březina, Andrýsek (66. Soldán), Ohnutek, Plavšič, Pondělek, Bělaška, Hromada.