Soldán stále ještě umí

Slovácko Sport 18 / 02 / 2016

Zimní příprava fotbalových týmů na Uherskohradišťsku se rozjela na plné obrátky.

UH. BROD - SLOVÁCKO B 1:1
Třetího soupeře z MSFL fotbalisté Uherského Brodu neporazili, ale ani neprohráli. S rezervou Slovácka, za kterou nastoupil třeba i Šumulikoski, uhráli cennou plichtu. „Narazili jsme na suverénně nejlepšího soupeře, který měl po většinu času herní převahu, ale kluci bojovali a vydrželi fyzicky, což mě potěšilo,“ svěřil se Martin Onda, brodský kouč. Branky: Pacl - Kovář. Poločas 0:1.

BOJKOVICE - Nevšová 4:3
Bojkovičtí se ve druhém přípravném zápase pod vedením nového kouče Marka Kalivody (viz str. 17) dočkali vítězství, když těžili z raketového startu. Už v 6. minutě totiž vedli 2:0. Když po hodině hry zvýšili na 4:1, polevili a soupeř snížil. Branky: Varga 2, Kalina, Miča. Poločas 2:0.

Fryšták - STRÁNÍ 3:5
I když Straňané postrádali Hráčka, Križáka a dlouhodobě zraněného Mikloviče, soupeře z krajského přeboru přehráli. Základ k vítězství položili už v prvním poločase, který vyhráli 3:0. Fryšták pak sice stahoval, ale definitivně jeho naděje utnul druhým gólem Straňák. Branky: Straňák 2, Gajdošík, Frühauf, Bruštík. Poločas 0:3.

ÚJEZDEC-TĚŠ. - BÁNOV 5:1
Když domácí po 20. minutách vedli 3:0, bylo o vítězi rozhodnuto. Z další plejády šancí však svěřenci Miroslava Poláška už proměnili pouze dvě. Bánov totiž podržel O. Srník, který zaskočil za absentujícího brankáře. Branky: Kopták 2, Kobzinek, Slinták, Těthal. Poločas 3:0.

Ratíškovice - NEDAKONICE 5:1
Přední tým I.A třídy potvrdil roli favorita, snaživého soupeře předčil v technice, rychlosti i důrazu. Jediný gól zaznamenaly Nedakonice z brejku v 82. minutě. Branka: Hyrák. Poločas 3:0.

NEDACHLEBICE - V. Otrokovice B 3:3
Fotbalisté Nedachlebic si na úvod zimní přípravy připsali remízu. Do střelecké listiny se krátce po vystřídání zapsal i kouč Libor Soldán, který potvrdil, že ani v 51 letech nic neztratil ze svého umění. Branky: Bartoš 2, Soldán.

NIVNICE - Bánov 8:0
I když domácí otevřeli skóre zápasu až ve 23. minutě, nakonec soupeři, kterého odsoudili do role statisty, nasázeli osmičku. Hattrickem se blýskl Májek. Čestný úspěch Bánova odmítl v závěru Lux. Branky: Májek 3, Lukeš 2, Velecký, J. Máčalík, Ryšávka. Poločas 6:0.

Gambrinus Cup Uh. Brod
Skupina A: Dol. Němčí - Buchlovice 0:0, Biskupice - Popovice 4:4 (1:2)
Rychtrmoc, Musil, Hruboš, Mikulec, skupina B: Polešovice - D. Němčí B 2:2, Korvas, Běhávka - Ježek, Krchňáček, Prakšice - Havřice 1:3, Dynka - Franc 2, T. Rachůnek.

Zimní turnaj Dubňany
BORŠICE - Rohatec 1:5
Boršičtí se opět potýkali s nedostatkem hráčů a po zranění jednoho z nich odehráli většinu zápasu jen v deseti. Rohatec pak přesilovku vyjádřil i gólově. Branka: Dobeš. Poločas 1:2.

Hovorany - OSVĚTIMANY 1:2
Osvětimany si spravily chuť po výprasku od Bzence, na vítězství se však nadřely. Branky: Habáň, Brhel. Poločas 1:1.