Sopůšek a spol. jsou už v Dublinu, dosáhnou na postup?

Sopůšek a spol. jsou už v Dublinu, dosáhnou na postup?
Foto: Zlínský kraj  /  Fotbalovým reprezentantům Zlínského kraje popřál hodně štěstí rovněž hejtman Radim Holiš (vlevo dole).
Slovácko Sport 10 / 10 / 2022

Fotbalisté výběru Zlínského KFS odletěli na kvalifikační turnaj UEFA Regions' Cupu! Na palubě letadla směr severoirský Dublin nechyběli ani tři vyslanci Slovácka, obránce Petr Horňák ze Strání, záložník Roman Sopůšek z Hluku a jeho klubový trenér Aleš Zlínský v roli asistenta kouče Lukáše Motala.

Zlínský kraj postoupil do evropské kvalifikace Poháru regionů UEFA v červenci, když triumfoval v domácí kvalifikaci, v níž ve finále porazil na pokutové kopy Středočeský kraj. „Euforie je obrovská, kluci šli od začátku za výhrou i postupem. Troufnu si říct, že jsme byli o kousíček lepší, ale při penaltách už to s námi vypadalo špatně. Když soupeř v páté sérii nedal, už jsem věřil, že to zvládneme,“ komentoval postup Lukáš Motal, trenér Zlínského KFS.

Dějištěm turnaje je Belfast, hraje se na umělé trávě. Družina trenéra Motala ve skupině postupně změří síly se švédským Göteborgem (10. října), velšským Tîm Rhanbarthol Cymru (13. října) a domácím Eastern Region Northern Ireland (16. října). „I když neznáme sílu soupeřů, jsou pro nás velkou neznámou, tak uděláme maximum pro co nejlepší výsledek,“ nechal se před odletem slyšet Petr Labancz, manažer výběru Zlínského KFS. Brány finálového turnaje, který je na programu v červnu příštího roku, odemkne jen vítěz kvalifikační skupiny.

UEFA Regions' Cup je mezinárodní soutěž, která se koná každý lichý rok od roku 1999 a navazuje na mistrovství Evropy amatérů ve fotbale v letech 1967 až 1978. Turnaj je určený hráčům nižších soutěží ve věku 19 až 40 let, kteří nemají profesionální smlouvy.

Tagy článku

TOPlist