Souboj dvojiček vyhrál favorit

Staré Město Sport 27 / 11 / 2015

Jen jediný set uhráli prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město v souboji dvojiček, který absolvovali s vedoucí extraligovou zálohou Brna.
St. Město - Brno B 1:3
Zápas byl zpočátku vyrovnaný, za stavu 7:8 však domácí neproměnili několik bodovek a soupeř jim ujel na 12:16. Kvalitní bloky pak sice nápor hostů přibrzdily, v závěru však VSK zkolaboval na příjmu a nebylo co řešit. Vyrovnaný druhý set, v jehož průběhu domácí několikrát vedli, se zlomil v jeho polovině. Hrubé chyby domácích smečařů poslaly Brno do vedení 23:21, které si v jednom postavení pohlídalo. Výborný nástup Staroměstských do třetího setu a výrazné vedení 8:3, 13:5 a 17:10 naznačovaly hladký průběh. Jenže domácí rázem kupili chyby a umožnili soupeři snížit na rozdíl jediného bodu (23:22). Závěr ale rozhodl Maděra, který se nejprve blýskl smečí a následně přidal eso ze servisu. Čtvrtý set lámal v koncovce, za stavu 22:22, když domácí opětovně položily vlastní chyby. Sety -19, -21, 22, -22.
Brno B - St. Město 3:0
Odvetu v podstatě rozhodly bodové šňůry domácích. Borci ze Širůchu v každém setu ztráceli při plachtícím servisu Kubalce. V prvním od stavu 7:4 pro VSK až po 7:12... Svěřenci kouče Karabce pak postupně dotahovali, přiblížili se na rozdíl bodu (15:16), ale další výpadek a ztrátu 15:22 už nedohnali. Druhý set měl obdobný průběh,  po chybách na příjmu hosté ztráceli 7:14 a i když snížili, manko už nestáhli. Situace se opakovala i ve třetí sadě, domácí získali dvoubodové vedení, postupně byl stav 17:15. Hráči VSK opět nezpracovali servis Kubalce, prohrávali 15:22 a zápas prohráli. Sety 19, 22, 18.
STARÉ MĚSTO: Adamec, Truong, Skyba, Janečka, Motyčka, Maděra, libero Bláha, střídali Kamler, Kment, Kroča.