Souboj nejlepšího dua dopadl nerozhodně

Slovácko Sport 03 / 11 / 2009

Okresní soutěž

Babice - Hradčovice 3:3 (0:1)
Branky: 54., 67. Soldán L., 65. Smělík M. -  9. Mitáček L., 49. Indra T., 87. Cmol M.
ŽK: 36. Bohun T., 43. Soldán L. (Babice).
Diváci: 60.
Rozhodčí: Štěpán Martykán - Jaroslav Říha (laik), Vladimír Hlaváč (laik).
Babice: Hájek M. - Říha L., Soldán L., Smělík M., Slavík T., Maňásek Z., Litoš F., Lahola T., Koukal P., Forro M. (60. Lahola M.), Bohun T.
Trenér: Emil Horníček.
Hradčovice: Stojaspal R. - Urubčík Z., Synčák J., Procházka R. (64. Cmol M.), Mitáček L. (79. Daněk S.), Mikulec R., Mikulec J., Koníček P., Indra T., Horák P. (82. Daněk V.), Daněk O.
Trenér: Ludvík Cmol.
Hosté začali lépe. Již v 9. minutě se Mitáček dobře zorientoval ve vápně a otevřel skóre. 0:1. Po tomto gólu byli hosté po celou první půli lepším týmem, ovšem další branku již nepřidali. Po změně stran už ve 49. minutě dostal Indra pas po pravém křídle, obehrál obránce a křižnou střelou zvýšil na 0:2. Po této brance se přeseunul Libor Soldán na hrot, v 54. minutě vystřelil v pokutovém území a snížil na 1:2. Po tomto gólu získali domácí převahu a v 65. minutě zpracoval míč Soldán uvnitř pokutového území a místo střely volil přihrávku na lépe postaveného Smělíka, který do skóroval do prázdné branky. 2:2. O dvě minuty později Soldán na polovině hřiště obehrál dva hráče a z dvaceti metrů napálil míč pod břevno hradčovické brány. 3:2. V 87. minutě domácí obránce nešťastně upadl na mokrém terénu, nezasáhl míč a hostující Cmol neměl už problémy se vstřelením vyrovnávacího gólu. 3:3. Dělba bodů byla nokonec spravedlivá.
Nejlepší hráči: Libor Soldán - Petr Koníček

Buchlovice - St. Město 1:3 (1:1)
Branky: 19. Dvořák P. - 59, 81. Müller T., 22. Grebeň M.
ŽK: 56. Vojtěšek A. (Buchlovice).
Rozhodčí: Milan Katrňák - Zdeněk Bílka (laik), Pavel Vlček (laik).
Buchlovice: Dvořák P. - Vojtěšek A., Strakoš S., Štefánek M., Procházka J., Prášilík P. (87. Hančík J.), Mikula J., Marek B., Kučík A., Hlůšek P. (30. Jurča A.), Dvořák J.
Trenér: Josef Křiva.
St. Město: Adamík T. - Vlček P. (90. Vlček T.), Vaněk T., Šobáň P., Panáček M., Müller T. (89. Halíček J.), Kubík L., Grebeň M., Dvouletý J. (75. Kovács L.), Daťko J., Botek J.
Trenér: Ľudovít Kovács.
Hosté působili už od začátku fotbalověji a první šance, kterou měl Dostálek, skončila vedle tyče. V 19. minutě se domácí ujali vedení, když Dvořák technickou střelou přehodil gólmana. O tři minuty později našel Botek osamoceného Grebeně, který srovnal na 1:1. Ve 34. minutě vykopával z brankové čáry míč směřující do branky Strakoš. Druhý poločas začali opět lépe hosté a ve 47. minutě střílel Dvouletý a gólman míč vytlačil. Poté udělal Strakoš chybu, Müller mu odebral míč a zakončil gólem. V 79. minutě postupoval osamocený Vlček na gólmana, ale opět ztroskotal na Dvořákovi. V 81. minutě využil Müller chyby a zvýšil na 3:1. Výhra hostů byla zasloužená.
Nejlepší hráči: Petr Dvořák - Pavel Vlček

H. Němčí - Korytná 3:1 (2:0)
Branky: 1. Janeček P., 4. Svadbík J., 51. Bahula L. - 60. Suchý R.
ŽK: 23. Říha J., 70. Sibichr R., 80. Janeček P. - 27. Bachůrek M., 28. Medůsek M.
ČK: 70. Bachůrek M. (Korytná).
Rozhodčí: Miroslav Strapina (7) - Tomáš Malík (laik), Jaroslav Dlapa (laik).
Delegát utkání: Stanislav Karlík.
H. Němčí: Rybnikář P. - Říha J., Tureček M., Svadbík J., Špaček K. (78. Tureček P.), Sibichr R., Mikulec M., Kadlček V., Janeček P., Huňka V., Bahula L.
Trenér: Lubomír Zámečník.
Korytná: Málek M. - Zelínka E. (71. Mléčka K.), Vacula J., Suchý R., Medůsek M., Málek M., Josefík O., Chytil R., Bublík I., Bachůrek P., Bachůrek M.
Trenér: Michal Málek.
Na domácích bylo vidět, že mají snahu hrát. Hned v úvodu se ujali vedení po rohu zásluhou Janečka. Netrvalo dlouho a druhou branku přidal Svadbík, který se prosadil také po rohu. Domácí v tlaku nepolevovali a mohli zvýšit, ale zuby si vylámali na výborném Málkovi. Hosté se po dvaceti minutách oklepali, vyrovnali hru a dostali se také do šancí, ale ty končily mimo nebo v Rybnikářově náručí. Druhá půle se odehrála v té samé režii. V 51. minutě se k sólu dostal Bahula, který prošel od půlky hřiště a zvýšil na 3:0. Vypadalo to, že hosté jsou zralí na ručník, ale opak byl pravdou. Ihned po rozehrání se dostal k míči Suchý, který snížil na 3:1. Hosté se touto brankou zvedli a vytvářeli si nové šance, ty však pohořely na Rybnikářovi. To samé se odehrávalo na druhé straně, kde si domácí nevěděli rady s Málkem, a tak už do konce utkání žádná branka nepadla, pouze předčasně odešel vyloučený Bachůrek.
Nejlepší hráči: Petr Rybnikář - Michal Málek

Košíky - Pitín 1:1 (0:1)
Branky: 93. Ovsík M. - 42. Kozubík J.
ŽK: 14. Berčík P. (Pitín).
Diváci: 150.
Rozhodčí: Lukáš Mikulka - Antonín Mikulec (laik), David Lukáš (laik).
Košíky: Ondruch A. - Uherka Z., Šlechta Z., Přílučík M., Přílučík L., Poháněl K., Poháněl J. (88. Ovsík M.), Ovsík J., Hastík P., Fedor J. (60. Mucha P.), Bémer Z.
Trenér: Vlastimil Kučera.
Pitín: Urbánek P. - Vladár J., Švehlík F., Salvet L., Navrátil M., Kozubík J. (92. Hanuš J.), Kozubík A., Kocourek K. (84. Jančařík D.), Kavka P., Jurásek L., Berčík P. (70. Hasoň L.).
Trenér: Pavel Urbánek.
Utkání v Košíkách, kde na sebe narazily dva nejlepší celky, se hrálo na vysoké úrovni. Hned ve 4. minutě vychytal Urbánek Ovsíkovu střelu ze standardky. V 8. minutě se karta obrátila a Ondruch zakročil proti Kavkovi. Ve 14. minutě po levé straně utekl Kozubík, ale míč skončil v zámezí. Ve 42. minutě přestali domácí hrát, neboť se domnívali, že rozhodčí přeruší hru, avšak píšťalka zůstala němá a Kozubík neměl problém z velkého vápna otevřít skóre. 0:1. Ve 2. poločase se domácí nechtěli smířit s výsledkem. Celých 45 minut přehrávali Pitín, který výborně bránil. Poté přišel nastavený čas a Ovsíkovu střelu vytěsnil Urbánek na roh. O chvíli později se domácí dočkali zaslouženého vyrovnání, když utekl Přílučík, který odcentroval na Bémera a ten prodloužil na Ovsíka, jenž dopravil míč do branky.
Nejlepší hráči: Jiří Ovsík - Petr Kavka

Mařatice - Březová 3:1 (2:1)
Branky: 4., 9. Tyl V., 50. Kroča M. - 25. Janků D.
ŽK: 29. Majerčík J., 86. Zedek J., 90. Tyl V. - 42. Čaňo P., 54. Uher M., 66. Janků M., 70. Miškář V.
Diváci: 50.
Rozhodčí: Tomáš Mlček - Milan Mařák (laik), Josef Janků (laik).
Mařatice: Matoušek O. - Zedek J., Tyl V., Prekop D., Majerčík J., Kuchař R. (55. Matušina P.), Kroča M. (76. Piecha E.), Knapčík M., Juřena F., Janků A., Bída L. (88. Žitňanský J.).
Trenér: Vladislav Kjerik.
Březová: Majer J. - Vojtek J., Uher M., Ševčík T. (90. Kubiš M.), Miškář V., Kubiš Z., Janků M. (76. Provodovský J.), Janků D. (88. Janků L.), Havlík J., Čaňo P., Čaňo D.
Trenér: Josef Majer.
Utkání začalo za mrazivého počasí, které přálo více domácím. ti se ujali vedení už ve 4.minutě po chybě obrany, kterou využil Tyl k samostatnému nájezdu. 1:0. Netrvalo dlouho a Mařatičtí se radovali podruhé, když si tentýž hráč zopakoval tu samou akci a obstřelil gólmana. Březovští se zmohli na odpověď ve 25. minutě, když po standardní situaci vyzrál na domácí zeď D. Janků, který snížil na 2:1. Hosté mohli ještě vyrovnat, ale špatná koncovka jim to nedovolila, a proto první půle skončila vedením domácích. Mařatice vystartovaly z kabin ve velkém stylu, neboť po pěti minutách hry zvyšoval jejich vedení Kročal. Hosté se pokoušeli zvrátit výsledek, ale domácí obrana byla pozorná a žádné drama nedovolila.
Nejlepší hráči: Vlastimil Tyl - Dominik Janků

Popovice - Bílovice 2:0 (1:0)
Branky: 38. Havlík P., 56. Tetera T.
ŽK: 70. Šesták V. - 52. Hlaváček P.
Diváci: 60.
Rozhodčí: Adam Mikulášek - Radek Červený (laik), Richard Pospíšil (laik).
Popovice: Šesták V. - Tetera T., Smolík A., Šácha P., Omelka J., Musil O. (71. Prajza M.), Mikulčík R., Mikulec P., Hladný T., Havlík P., Bičan L. (74. Cetkovský T.).
Trenér: Dušan Vlčnovský.
Bílovice: Brázdil J. - Štětkář V., Ondrůšek V., Mokráš M., Mikulka P., Kováč P., Knot J., Hlaváček P., Gajdošík E., Čechmánek O. (71. Dostálek P.), Blaha M.
Trenér: Tomáš Kaňovský.
Úvod zápasu patřil domácím, když střela Omelka šla vedle brány. V 10. minutě se řítil tentýž hráč sám na brankáře, ale ten míč vyrazil. Domácí se dočkali vedení ve 38. minutě, kdy centr Bičana usměrnil do brány Havlík. 1:0. Do konce prvního dějství žádná další branka nepadla, ani se neurodily žádné větší šance.. Druhý poločas začali hrát lépe hosté, ale veškeré jejich pokusy končily na domácí obraně. Popovičtí dostali několik šancí, ale ani jednu Omelka nezužitkoval. V 56. minutě míč do brány poslal Tetera. V 70. minutě měl opět šanci, ale gólman skvěle míč vyrazil. V 78. minutě mohli domácí zvýšit, ale ani tři pokusy jim k tomu nepomohly.
Nejlepší hráči: Lukáš Bičan - Jiří Brázdil

Vlčnov - Huštěnovice 1:0 (1:0)
Branky: 15. Mikulinec P.
Diváci: 60.
Rozhodčí: Lubomír Drozdy - Josef Podškupka (laik), David Řehůřek (laik).
Vlčnov: Hlaváček V. - Zemek P., Tomala J., Slovák J., Podškubka V.(59. Matějíček M.), Mikulinec P., Křapa L., Kašpařík P. (85. Indra J.), Havlík R., Chmelina M. (68. Koníček J.), Bartošek J.
Trenér: Ivo Šimčík.
Huštěnovice: Kundera M. - Zlámalík R., Umlauf M., Silný J., Silný F., Puškáč L., Petrželka J., Malenovský P., Hruboš Z., Černý P., Adamík O.
Trenér: Pavel Černý.
Utkání se hrálo za podzimního a chladného počasí, ale na velmi dobré hrací ploše. Domácí ihned po začátku utkání převzali iniciativu do vlastních rukou a měli také první brankovou šanci. V 15. minutě se ujali vedení, když se Mikulinec trefil do brány hostí. Ti po obdržené brance začali více bojovat a dostali se také do dvou šancí, které však neproměnili. Ve druhém poločase se hrálo více ve středu plochy a střílelo se na obou stranách, ale domácí měli více ze hry a v závěru utkání i dvě vyložené šance, které neproměnili díky nejlepšímu hráči Kunderovi, brankáři hostí. Hra byla velmi slušná a korektní, a proto se hrálo celé utkání bez karet. Vítězství domácích bylo naprosto zasloužené.
Nejlepší hráči: Josef Slovák - Miloš Kundera

Předehrávka:
14. kolo:
Buchlovice - Bílovice 2:1 (1:0)
Branky: 13. (p), 90+2. Strakoš S. - 62. (p) Kováč P.
ŽK: 32. Štětkář V. (Bílovice).
Rozhodčí: Milan Katrňák - Josef Večeřa (laik), Alois Kaňovský (laik).
Buchlovice: Hlůšek P. - Vojtěšek M., Vojtěšek A., Šustr M., Strakoš S., Štefánek M., Procházka J. (86. Jurča A.), Mikula J., Marek B., Kučík A., Dvořák J. (58. Prášilík P.).
Bílovice: Brázdil J. - Štětkář V., Štětkář J., Ondrůšek V., Mikulka P. (67. Blaha M.), Kováč P., Knot J., Hlaváček P., Gajdošík E., Čechmánek O., Dostálek Václav.
Předehrávka 14. kola více sedla domácím. Po akci ve 13. minutě zahrál hostující Štětkář rukou a nařízenou penaltu s přehledem do šibenice zavěsil Strakoš. 1:0. Ve 21. minutě měl na kopačce vyrovnání hostující J. Štětkář, ale svou šanci nevyužil. Ve 26. minutě mohl domácí Dvořák zvýšit, ale jeho úmysl vystihl obránce. Ve 29. minutě vyslal pěknou střelu Dostálek, ale Hlůšek míč směřující k tyči vyrazil na roh. Ve 43. minutě zastavil Brázdil samostatný průnik Dvořáka. Po změně stran hlavičkoval nad branku Marek. Poté mohl zvýšit Dvořák, ale Brázdil exceloval. Po změně stran měl další šanci Marek, ale jeho hlavička šla těsně nad. V 50. minutě se vyznamenal Hlůšek, který zneškodnil pokus Kováče. V 62. minutě si však bílovický hráč napravil chuť a překonal buchlovského gólmana z penalty. 1:1. O deset minut později Hlůšek podržel družstvo, když vytasil dobrý zákrok proti Kováčovi. Předhánění brankářů pokračovalo, když na druhé straně Vojtěška vychytal Brázdil. Domácí se vítězství dočkali v nastaveném čase, kdy střelu Marka tečoval Strakoš.
Nejlepší hráči: Stanislav Strakoš - Petr Kováč