Souboj nováčků jasně pro Babice

Slovácko Sport 20 / 08 / 2020

Fotbalisté Březolup v obnovené premiře v okresním přeboru po dlouhých dvaceti letech udolali Huštěnovice. Sousedské derby mezi Jarošovem a Bílovicemi skončilo divokou remízou 3:3, hosté srovnávali druhým pokutovým kopem v 88. minutě.

BŘEZOVÁ - STRÁNÍ B 3:0
Fotbalisté Březové potvrdili, že na domácí půdě jsou schopni porazit každého. O jejich síle se přesvědčila i záloha divizního Strání, která se k ohrožení domácí svatyně dostávala jen sporadicky. Hvězdou zápasu se stal domácí kanonýr David Pomajbík, autor hattricku. Březová tak počtvrté v řadě doma vyhrála (skóre 15:2).
Branky: 39., 56. a 80. Pomajbík, žluté karty: Šmíd (Březová), červená karta: Děcký (Strání B), rozhodčí: Kubíček - Janků, Šídlo, 95 diváků, poločas: 1:0
BŘEZOVÁ: Bruštík - Machálek, Mahdal, Jaroslav Smítal, Josef Smítal, Jurásek, Šmíd, Čaňo, Pomajbík, Hanák, Holboj. Trenér: Ladislav Kalina
STRÁNÍ B: Děcký - Miklovič, Bušo, Antonín Zderčík, Pavel Čaňo, Benešík, Popelka, Vojtěch Čaňo, Patrik Zderčík, Michael Tóth (75. Benešík), Haloda Trenér: Pavel Bruštík
BŘEZOLUPY - HUŠTĚNOVICE 2:1
Březolupští po dobrovolném návratu do okresního přeboru, po dlouhých dvaceti letech, udolali Huštěnovice brankami Gajdošíka. Za domácí nastoupila i letní posila Jiří Chromek, jinak florbalista FBC Slovácko. Tým kouče Antonína Šimona v závěru už pouze porážku
korigoval.
Branky: 21. a 79 Gajdošík - 86. Jegla, žluté karty: Michálek, Blizňák - Straka, Střítecký, rozhodčí: Rochovanský - Hoferek 128 diváků, poločas: 1:0
BŘEZOLUPY: Robin Hromeček - Petr Hromeček, Klučka, Hrabec, Jindřich Hubáček, Pavel Hubáček (90. Körber), Blizňák, Blaha, Gajdošík (81. Brázdil), Michálek (78. Řezník), Chromek (83. Mikel). Trenér: František Kukla
HUŠTĚNOVICE: Mačuda - Petrželka, Adamík (78. Malina), Grebeň, Konečný, Straka, Černý (56. Zambal), Bruštík, Jegla, Zlámalík (76. Štengl), Střítecký (62. Puškáč). Trenér: Antonín Šimon
POLEŠOVICE - PRAKŠICE 5:3
Armáda trenéra Miroslava Hlahůlka po pohárových kanonádách přestřílela i Prakšice. Ještě v přestávce přitom prohrávala 1:2, ale po „fénu“ v kabině otočila kormidlem zápasu. Když byl za stavu 3:2 vyloučený hostující Vráždil, nebylo co řešit.
Branky: 36. Zakopal, 49. Fantura, 64. Machala, 73. Měšťánek, 90. Nejezchleba - 19. Kočica, 45. Vaculík (vlastní), 80. Sukup, žluté karty: Hasoň, Vaculík - Vráždil, Buráň, Kočica, Vráblík, Babušík, červená karta: Vráždil (Prakšice), rozhodčí: Němec - Bednařík, Zemánek, 120
diváků, poločas: 1:2
POLEŠOVICE: Pavela - Silný (60. Jakub Stašek), Běhávka, Ficek (Tringela), Zakopal, Hasoň, Kubiš, Machala, Měšťánek (81. Nejezchleba), Vaculík, Fantura (Ondřej Stašek). Trenér: Miroslav Hlahůlek
PRAKŠICE: Buráň - Blažek, Jahoda, Vráždil, Hlavín, Řezníček (74. Šůstek), Dynka, Hořínek (56. Sukup), Liška (68. Babušík), Kočica, Vráblík. Trenér: Vladimír Polák
NEDAKONICE - BABICE 0:3
Souboj nováčků soutěže skončil možná nečekaným, ale spravedlivým exportem všech bodů do Babic, na jejichž lavičku usedl nový kouč Tomáš Stýskal. Jeho svěřenci jen potvrdili, jak moc jsou po zápasech v okresním přeboru hladoví. Branky: Horsák, Litoš, Jaroš. Poločas 0:1.
Branky: 24. Horsák, 65. Litoš, 85. Jaroš, žluté karty: Kopčil, Čagánek - Brhel, rozhodčí: Bedřich - Fridrich, Horák, 60 diváků, poločas: 0:1
NEDAKONICE: Dobeš - Novák, Stupka, Hyrák, Mojžíš, Kopčil, Králík (73 Hasník), Hána (61. Janík), Beránek, Madzia (73. Lukůvka), Čagánek. Trenér: Michal Lukůvka
BABICE: Martin Harásek - Brhel (73. Hudec), Maňásek, Horsák, Hořínka, Bělíček (85. Chybík), Horníček, Litoš, Válek (85. Liška), Horsák, Bilavčík (61. Jaroš). Trenér: Tomáš Stýskal
KNĚŽPOLE - HAVŘICE 0:1
O osudu zápasu rozhodl jediný gól kanonýra Tomáše Rachůnka, který se prosadil v 66. minutě. Zbylé šance pochytali brankáři, Brázdil na jedné a T. Rachůnek na druhé straně. Fotbalisté Kněžpole si určitě start malovali v jiných barvách. Branky: 66 Tomáš Rachůnek, bez karet, rozhodčí: Mahdal - Kašný, Hruboš, 70 diváků, poločas: 0:0
KNĚŽPOLE: Brázdil - Hančík, Maršálek, Šopík, Horňák (46. Fránek), Hruboš, Belák, Flíbor (66. Zubalík), Milan Večeřa (60. Křen), Tomáš Večeřa, Remeš. Trenér: Radim Palčík
HAVŘICE: Tomáš Rachůnek - Michal Rachůnek, Tomáš Rachůnek, Maršálek, Slavětínský, Polanský (81. Durďák), Jan Bania, Moštek (55. Janíček), Milan Bania, Klusák, Jančář (46. Rezek). Trenér: Lumír Maršálek
JAROŠOV - BÍLOVICE 3:3
Sousedské derby připomínalo houpačku, aspoň co se vývoje skóre týče. Bílovičtí vedli už od druhé minuty, aby od 47. minuty prohrávali
1:3. Jenže nesložili zbraně a nakonec si z horké jarošovské půdy odvážejí bod za divokou plichtu 3:3, kterou jistili ze dvou pokutových kopů.
Branky: 7. Jančík, 15. Běťák, 47. Stojaspal - 2. Bajaja, 63. Žůrek, 88 Gábor, žluté karty: Omelka, Roubínek, Běťák, Mikulka - Gajdošík, Žůrek, rozhodčí: Vlašic - Rogožan, Jurčík, 150 diváků, poločas: 2:1
JAROŠOV: Kotman - Brim, Laga (56. Maňásek), Jurča, Martin Omelka, Roubínek, Karel Omelka, Jančík, Stojaspal, Běťák, Mikulka (69. Škráček, 79. Komárek). Trenér: Pavol Hyža
BÍLOVICE: Valeš - Zlámal, Gajdošík, Obal, Janota (46. Lebánek, 83. Strapina), Mikšaník, Hanák, Žůrek, Šimara, Gábor, Bajaja. Trenér: Petr Jurník