Souboj Titánů pro Veselí

Sport 06 / 12 / 2011

Špičkovou formu si stále udržují interligové házenkářky Veselí nad Moravou. Úřadující mistryně republiky se podruhé v sezoně představily na palubovy slovenského šampiona z Michalovců a podruhé odjížděly s vysokou výhrou v kapse!
Michalovce - Veselí n/M. 23:33
Ve šlágru kola, v němž se potkaly druhý a třetí celek tabulky, byly Slovenky ve vedení pouze v úvodu. V 9. minutě Veselanky poprvé srovnaly (na 4:4) a vzápětí přidaly další tři branky. Od tohoto okamžiku již Michalovce jen dotahovaly a naopak házenkářky Veselí šly trpělivě za oběma body. „Rozchytala se Lenka Černá, holky perfektně bránily a neumožňovaly soupeřkám střílet z větší vzdálenosti. Zároveň se nám dařily i rychlé protiútoky,“ nešetřil chválou Peter Sabadka, trenér Veselí.
Jeho ovečky získaly již do poločasu šestibrankový náskok, který po změně stran ještě navyšovaly. Tři minuty před koncem zvýšila na potupný desetibrankový rozdíl odchovankyně Michalovců Zuzana Drotárová a Veselanky si už brankový rozdíl pohlídaly. Soupeřky ve stejné hale změřily síly na konci září v rámci Ligy mistryň. Veselí tenkrát zvítězilo 30:21, odveta se tudíž domácímu týmu nevydařila. Sedmičky 4/3:7/5, vyloučení 2:3. Poločas 10:16
VESELÍ: Černá, Zvoničová, Benedíková - Rajnohová 3, Kratochvílová, Drotárová 4, Jandásková, Vinklárková, Viniatynská, Tomečková 8/5, Chmelařová 2, Fleková 4, Kočí 3, Súkenníková 6, Nevařilová 3.