Soupeře srazili ze vzduchu

Uherský Brod Sport 09 / 04 / 2015

Jarní neporazitelnost divizních fotbalistů ČSK Uherský Brod trvá. Svěřenci kouče Františka Ondrůška se po dvou remízách dočkali vítězství, když na domácí půdě porazili po výborném výkonu Pelhřimov. Z tříbodového úlovku se radují po pěti měsících, naposledy naplno bodovali 1. listopadu.
Uh. Brod - Pelhřimov 3:1
„Už kdybychom vyhráli v Mutěnicích, nikdo se nediví. Šancí jsme měli na šest gólů. V sobotu byl scénář podobný, jen jsme konečně dali více gólů než soupeř,“ těší Ondrůška, jehož výběr protivníka v první půli prakticky do ničeho nepustil. Trenérův bratr Miroslav tak v bráně docela promrzl...
Gólový účet načal Marek David, který si po rohovém kopu naběhl na vzdálenější tyč a hlavou nekompromisně zavěsil. Podruhé se domácí fanoušci radovali po výstavní bombě Hruboše, který zpoza šestnáctky vymetl pavouky ze šibenice.
Po přestávce ale domácí s vědomím náskoku polevili a hned přišel zasloužený trest. Kontaktní gól však Broďany probudil a za tři minuty si dvoubrankový náskok vzali zpět. Po centru Pacla z pravé strany se do vzduchu zavěsil M. David a svým druhým gólem v zápase odmítl drama.
„Tři body mají pro nás velkou váhu, ale hlavně mě těší opakovaně dobrá hra,“ svěřil se Ondrůšek, jehož výběr poskočil na nesestupovou 13. pozici. Branky: M. David 2, Hruboš. Poločas 2:0.
UH. BROD: M. Ondrůšek - Nevařil, Vrága, M. David, Kúdela - Dvořák, R. David, Šálek, Pacl (77. Hanák) - Zelinka (61. Dolina), Hruboš.