Soupeře zničil smečař Erman a servisman Pecháček

Staré Město Sport 06 / 12 / 2010

Volejbalisté Starého Města na Širůchu potvrdili roli jasného favorita

Prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město si o víkendu s chutí „zatrénovali“. V souboji s dvěma nejslabšími týmy soutěže totiž bez větších problémů potvrdili roli favorita, když neztratili jediný set a poskočili na bronzový schůdek.
Staré Město - Vrchlabí 3:0 (17, 14, 14)
Staroměstští nastoupili na náhrávce s Ferencem a dále klasicky Kment, Koláček, Bartoš, Svoboda, Pecháček a na liberu Špalek. A od začátku potvrzovali roli favorita. V prvním setu získali po bezchybné hře výrazné vedení 21:14 a bez problému si připsali první bod. Do druhého setu vystřídal kouč Petr Karabec místo zkušeného Svobody rekonvalescenta Maděru a převaha domácích gradovala. Poslední Vrchlabí převyšovali razantností servisu, skvělými bloky a především pestrou hrou na síti. Jednoznačný závěr setu korunoval neuvěřitelnou sérií devíti servisů Pecháček od stavu 16:14 až k proměněnému setbolu! Obdobný průběh měl i závěrečný třetí set, ve kterém domácí roli favorita jednoznačně potvrdili.
Staré Město - Hr. Králové 3:0 (20, 23, 9)
S mírně obměněnou sestavou - na nahrávce Kamler místo Ference a smečař Erman místo Bartoše - nastoupili domácí k sobotnímu duelu s Hradcem Králové. Ve vyrovnaném průběhu úvodního setu se rozhodlo až v koncovce, kdy Staré Město v závěru skvělými bloky přinutilo soupeře k chybám a ujalo se vedení. Neurovnaný druhý set nabídl divákům řadu chyb a dospěl do dramatické koncovky. Za stavu 23:23 proměnili domácí útok Ermana v setbol, aby vzápětí Kamlera vystřídal Paták a posílil bloky. Domácí pak ubránili útok soupeře zákrokem v poli a nadvakrát po nahrávce Kmenta proměnil setbol Svoboda. Závěrečný třetí set už se proměnil v exhibici svěřenců Karabce, kteří po sérii servisů Pecháčka získali rozhodující náskok 14:5. Symbolicky set a celý zápas pak dohráli dvěma esy Pecháčka za stavu 23:9. Trenér Karabec pochválil za téměř bezchybný výkon smečaře Ermana, kterému zápas extrémně vyšel.

autor: PETR STRAKA