Sourozenci Černí posbírali 11 medailí

Ostrožská Nová Ves Sport 22 / 07 / 2023

Šest medailí z Trenčianské regaty na Váhu, devět ze Sedleckého rybníka a čtyři z plzeňské Radbuzy, takový byl víkend rychlostních kanoistů TJ Ostrožská Nová Ves. Z vítězství se radovali Alexandr Gabrhel a sourozenci Jáchym a Justýna Černí.

Na Slovensku se na stupně vítězů prosadili dorostenec Lukáš Zálešák na deblkanoi (stříbro na 200 m), dorostenka Tereza Marie Jančová dvakrát na singlkanoi (stříbro na 200 m a bronz na 4 km), dvanáctiletý Alexandr Gabrhel na minikajaku (zlato na 200 m) a desetiletý Daniel Plevák dvakrát na minikajaku (stříbro na 200 m a 2 km).

„V Sedlci a Plzni sbírali cenné kovy výhradně sourozenci Jonáš, Jáchym a Justýna Černí, kteří si na krk dohromady pověsili třináct medailí,“ uvedl Vít Pjajčík, trenér a předseda novoveského oddílu. Devítiletá Justýna uspěla hned sedmkrát, když dvakrát vyhrála a pětkrát brala zlato. O dva roky starší Jáchym přidal dvě zlaté, tři stříbrné a jednu bronzovou medaili společně s dvanáctiletým bratrem Jonášem.

Vrchol sezony čeká na Ondřeje Prchlíka a Kláru Studničkovou, kteří dnes odjíždějí na světový šampionát juniorů a do 23 let v italském Auronzu, kde se představí rovněž Jiří Zalubil, odchovanec od jezera Čtverec.