Sourozenci Lukáčovi nastříleli 100 bodů

Uherský Brod Sport 30 / 10 / 2018

Basketbaloví junioři Spartaku Uherský Brod vlétli do Nadregionální ligy jako uragán, když v Krnově přehráli silný tým SAM Brno a deklasovali domácí výběr. Nejlepším střelcem byl David Lukáč, který soupeřům nasázel 67 bodů!
Tým složený z hráčů ročníků 2000 až 2002 tak hned na úvod sezony vyslal soupeřům jasný signál, že chce hrát v horních patrech tabulky. „O soupeřích příliš informací nevíme, jejich kádry jsou pro nás záhadou. Brno každopádně hrálo soutěž už loni a některé z protihráčů jsme si pamatovali z přátelského zápasu,“ uvedl před ostrým startem Ivo Mikulec, předseda klubu od Olšavy, který na severu Moravy představil letní posily - bratry Davida a Olivera Lukáčovy.
„Kluci k nám přestoupili z TJ Štadión Trenčín a hned v prvních dvou zápasech prokázali kvalitu, dohromady nastříleli rovných 100 bodů,“ mne si ruce spokojený Mikulec.
Do souboje s Brnem vlétli svěřenci Jiřího Pršaly pěkně zostra a po třech minutách vedli 8:1, první čtvrtinu nakonec vyhráli 25:7 a položili základ pohodovému vítězství. Na palubovce se nakonec vystřídali všichni hráči. Jejich největší devízou byla hra pod košem, kde zcela dominovali.
Ve druhém vystoupení se Broďané první čtvrtinu trápili, předvedli spoustu nepřesností při přihrávkách a nedůslednosti v obraně, takže Krnov ztrácel jen osm bodů. Jenže od druhé části se duel změnil v exhibici, Spartak nasázel soupeři 28 bodů v řadě a nebylo co řešit. Domácí zcela rezignovali. Největším dílem se na jejich demolici podíleli bratři Lukáčovi, kteří nasázeli 64 bodů.
Zrcadlo výsledků: Uh. Brod - SAM Brno 77:35 (44:14), - Krnov 107:39 (49:21)
Body: D. Lukáč 67, O. Lukáč 33, Neděla 17, Mikulec 15, Kopunec 12, Mahdal 11, Staněk 10, Valčík 10, Pecha 4, Velecký 2.

autor: ceh, im