Sousedské derby bez branek

Slovácko Sport 02 / 02 / 2011

Zimní turnaje odstartovaly předehrávkami ve Starém Městě a Uherském Brodě

Po zimním turnaji ve Veselí, kde ve druhém kole skončilo derby mezi Boršicemi a Ořechovem bez branek, se začalo hrát i ve Starém Městě a Uh. Brodě. Zatímco diváci na staroměstském Širůchu viděli jedenáct branek, ti na Lapači pouze jednu.
Veselí - Hluk 3:3 (2:1)
Do utkání vstoupili hlučané katastrofálně a brzy prohrávali 2:0. Ve 25. minutě snížili a ve zbytku poločasu si vytvořili i několik šancí. Po změně stran ovšem nevyužili tří tutovek a domácí z rychlého protiútoku a za pomocí teče jednoho z obránců zvýšili na 3:1. Poté už ale hřiště patřilo fotbalistům Hluku, kteří dokázali alespoň vyrovnat. Branky Hluku: Šimčík, Klabačka, O. Zalubil
Dolní Němčí - O. N. Ves 2:0 (0:0)
Po bezbrankovém poločase, ve kterém hosté nastřelili tyčku, se Dolněmčané v úvodu druhého poločasu z trestného kopu ujali vedení. Své vítězství ale pojistili až v 85. minutě, kdy rozhodli z rychlého protiútoku. Branky: M. Zimčík, T. Stojaspal
Ořechov - Boršice 0:0
Sousedské derby skončilo bez branek a bez dvou vyloučených hráčů Ořechova, kteří díky turnajovým pravidlům byli ale jenom vystřídáni. Fotbalisté Boršic si dokázali vytvořit více šancí a byli i lepším mužstvem, ale díky dobře chytajícímu brankáři Kuchařovi žádnou neproměnili.
Veselí st. dor. - Velká n/V. 3:4
Janáček Cup Uh. Brod
Prakšice - Havřice 1:0 (1:0)
Duel rozhodla jedna branka z desáté minuty, kdy vyběhnuvšího gólmana Havřic z rychlého protiútoku přeloboval Chaloupka. Poté předváděli Havřičtí festival zahozených šancí, ale nutno podotknout, že prakšický gólman Martin Čech doslova čaroval. Zuby si na něm vylámal dvakrát Franc, či Maršálek. Branka: Chaloupka
O pohár VTP Pelka St. Město
Kostelany n/M. - Koryčany 3:8 (1:2)
Fotbalisté Koryčan, obhájce loňského prvenství, na úvod turnaje nezaváhali. Kostelany v sestavě s navrátilci z hostování Šopíkem a Horkým a s několika hráči béčka vstřelili celkem šest branek. Tři do sítě soupeře a tři do vlastní. Branky: Marek 2, Pospíšil
Přípravné zápasy:
Uh. Brod - Kroměříž 2:1 (1:1)
V prvním přípravném utkání se ve 27. minutě domácí ujali vedení, ale hosté z třetiligové Kroměříže dokázali vzápětí vyrovnat. Trenér Blaha v utkání zkoušel Kúdelu z Bojkovic, Popelu ze Zlína a Gregora z Ludkovic. Nejvíce se ale blýskla posila z dorostu Hruboš, který v samotném závěru utkání zužitkoval jeden z posledních protiútoků a vstřelil vítěznou branku.  Branky UB: Kukuča, Hruboš.
Nezdenice ženy - Březůvky ženy 2:1
V modelově hraném utkání na 3x30 minut dal nezdenický trenér Petrka prostor širšímu kádru a zkoušel mimo jiné Jílkovou z Uh. Brodu. Branky Nezdenic: Tomaštíková 2
Bánov - Orel Uh. Brod 5:3