Sousedské derby jasně pro Hlučany

Slovácko Sport 22 / 05 / 2014

Dolní Němčí - Hluk 1:5 (0:2)
Hlučané své hostitele v první půli zaskočili aktivní hrou, kterou korunovali brankami Zlínského ve 21. a Dohnala ve 32. min. Mimo to se dostali ještě do dalších tří velice slibných šancí. Domácí v první půli brankáře soupeře neohrozili. Po přestávce byla hra čtvrthodinu vyrovnaná a domácí Cmol dal kontaktní gól, a o pár minut později měli domácí ještě velkou šanci na vyrovnání. Po hodině hry hostující Machala z rychlého brejku dal třetí branku a o zisku bodů bylo rozhodnuto. Hosté pak ovládli hru a přidali ještě další dvě branky Bihárim a Martišem.
Nedachlebice - Žalkovice 1:1 (0:0)
Po vyrovnané první půli šli hosté do vedení z ojedinělé akce Janečkou v 51. min. Domácí srovnali v 67. min. Kaňovským z penalty. Druhá půle byla ve znamení trvalého domácího náporu, ale v koncovce hráči neměli štěstí, neboť třikrát trefili tyč a dvakrát se domáhali odpískání dalších penalt po hraní rukou.
Slušovice - Bojkovice 0:3 (0:1)
Ve vyrovnaném utkání podali hosté velmi dobrý výkon, střelecky se blýskl hattrickem Gago 3, který dvěma góly v závěrečné desetiminutovce pečetil překvapivou výhru hostí.
Březolupy - Baťov 1930 2:1 (0:1)
Do přestávky viděli diváci vyrovnaný souboj, hosté vedli od 15. min. brankou Pindryče. Po změně stran se domácí zlepšili a brankami Kukly ze 60. a Kundrta z 80. min. otočili výsledek a mohou se tak radovat z první jarní domácí výhry.
O.N.Ves - Kvasice 0:2 (0:2)
Za stálého deště viděla hrstka diváků utkání velmi dobré úrovně. Na straně domácích měl v úvodu dobrou příležitost Píštěk, ale golman Kvasic bravurně střelu zneškodnil. Pak už hru v první půli ovládli hosté, skvěle dirigovaní dvojicí středových hráčů Lepšou a Prešnajdrem. Oba góly zařídil v závěru první půle právě Lepša. Po přestávce se hra vyrovnala a hosté si v poklidu hlídali náskok.
Újezdec - Nivnice 2:2 (0:0)
Před velmi slušnou návštěvou měli domácí v první půli navrch, ale do 20. minuty měli čtyři tutovky, které neproměnili. Hosté měli těsně před přestávkou šanci na skórování, ale také jim nebylo přáno. Po přestávce šla úroveň hry nahoru, čemuž pomohla i rychlá branka střídajícího Bartoše ve 46. min. - 0:1. Po hodině hry domácí srovnali náskok Slintákem a v 73. min. otočil skóre Varga. Hosté odpověděli rychlým vyrovnáním Máčalíka v 75. min. Všechny body nakonec mohly zůstat doma, ale to by musel těsně před koncem Varga své sólo na gólmana proměnit.
Mladcová - Ořechov 4:1 (2:1)