Španělská spokojenost Němce

Španělská spokojenost Němce
Uherské Hradiště Sport 15 / 05 / 2018

„Jsem sběratel nepopulárních čtvrtých míst, ale z  posledního mám obzvláště velkou radost,“ uvedl s úsměvem na tváři kulturista Jiří Němec, který se vrátil ze svého prvního mistrovství Evropy v kariéře a dovezl si nepopulární bramborovou medaili.
Ve španělské Santa Susanně závodil v kategorii Masters nad 55 let do 75 kilogramů. „Nikdy jsem na podobných závodech nebyl, ale kamarádi mě pořád provokovali, že už jsem starý dost na to, abych aspoň jednou vyrazil na nějaký pořádný šampionát. A protože jsem se připravoval na mistrovství republiky, kde jsem vyhrál, a Evropa byla jen o čtrnáct dnů později, tak jsem vyrazil,“ popisuje, co stálo za jeho rozhodnutím odletět na mistrovství Evropy.
Ze Španělska si sice medaili nepřivezl, čtvrté místo přesto považuje za životní úspěch. „A to i přesto, že mi pustili jinou hudbu, než měli. Ale dokázal jsem improvizovat a nikdo nic nepoznal,“ dává Němec k dobru příhodu z finále, kde mu nepustili oblíbenou Pink. „Celá česká reprezentace byla jako velká rodina, všichni se podporovali a v podstatě bylo kolikrát jedno, jaké kdo měl umístění. Z každého byla radost, nebo ponaučení a opět mně přibylo moc přátel,“ uzavírá kulturista Slovácké Slavie Jiří Němec.

Tagy článku

TOPlist