Spartak doma válí, prohrál po čtvrt roce

Uherský Brod Sport 26 / 03 / 2022

Šestý korálek na domácí vítěznou šňůru navlékli, sedmý už o chlup ne. Basketbalisté TJ Spartak Uherský Brod tak v probíhajícím ročníku Jihomoravské ligy padli před vlastními fanoušky teprve podruhé, premiérově odešli poraženi 7. listopadu, kdy se poklonili brněnské Tesle (72:74).

UH. BROD - Žabovřesky B 89:73

Broďané od začátku kralovali, když byli důraznější pod oběma koši, a do přestávky si vypracovali luxusní náskok 25 bodů. Kaňkou bylo jen zranění Jakuba Havlíka ve druhé čtvrtině. „Po jednom ze soubojů pod košem opouštěl halu bočními dveřmi za asistence zdravotníků na nosítkách. Vyšetření naštěstí neukázalo žádnou zlomeninu ani přetržené vazy,“ informoval Ivo Mikulec, předseda basketbalového klubu. Oslabení domácí ve druhém poločase trošku šetřili síly na nedělní duel s Blanskem, čehož soupeř využil ke snížení manka. Výhru si však Spartak bez problémů pohlídal a vrátil soupeři listopadovou porážku 89:50. Poločas 52:27.

UH. BROD - Blansko 74:76

Jestli mají basketbalisté Uherského Brodu neoblíbeného soupeře, pak je to Blansko. Tým z Moravského krasu totiž naposledy porazili 14. října 2017, v následujících sedmi zápasech padli na kolena… Nepříznivou sérii chtěl Spartak přerušit v nedělním dopoledni. A zpočátku to vypadalo nadějně, když ještě v přestávce vedl o čtyři body. Jenže ve druhém poločase druhý tým tabulky přeřadil na vyšší obrátky a trpělivou hrou překlopil misky vah na svou stranu. Poločas 35:31.