Spartak ještě čeká tuhý boj o play-off

Hluk Sport 25 / 12 / 2019

Závěr roku 2019 florbalistům Spartak Hluk zhořkl, po dvou porážkách balancují na hraně postupu do play-off Národní ligy. Sedm kol před koncem základní části figurují na sedmé pozici, když je od prvního nepostupového místa dělí pouhé dva body.

HLUK - Hranice 7:12
I když Hlučané do zápasu vstoupili jako uragán, z plejády šancí v první třetině ani jednu neproměnili, když si vylámali zuby na brankáři Križanovi. A tak Severomoravanům stačilo málo a po dvou šťastných gólech byli na koni. Když pak P. Krchňáček trefil jen tyčku, vzali si opět slovo hosté, kteří během 93 sekund třikrát překonali Kolečkáře a ve 28. minutě vedli 6:0! Spartak však nehodil flintu do žita, za minutu zlomil střeleckou kletbu P. Krchňáček. Když ve 38. minutě snižoval jeho bratr Martin už na 4:6, zdálo se, že se domácí nadechují k obratu. Jenže v nástupu do poslední části třikrát udeřily Hranice a nebylo co řešit. Tříbodový export si už pohlídaly. „Ve druhé třetině už to vypadalo, že se vrátíme do zápasu. Jinak to ale byla velká bída a slabota, soupeř byl silnější i rychlejší a parádně mu zachytal gólman,“ svěřil se Martin Tuhý, hrající kouč Hluku. Branky: Duda 2, Tuhý 2, M. Krchňáček 2, P. Krchňáček. Třetiny 0:2, 4:4, 3:6.
HLUK: Kolečkář - Holý, Jílek, Cileček, Hubáček - Duda, Petlan, Olbert, P. Krchňáček, M. Krchňáček, Tuhý.
Troopers - HLUK 9:6
Tým z Moravan je neohroženým vládcem Národní ligy, doposud ztratil pouhé dva body za prohru v prodloužení s Klobouky u Brna. Favorit byl tedy jasný. Když domácí v 7. minutě vedli 2:0, zdálo se, že si jdou pro hladké vítězství. Jenže Hluk srovnal a stejný husarský kousek se mu povedl i za stavu 5:2, když se o vyrovnání postaral ranou pod víko z poloviny hřiště Olbert. V 52. minutě hosté vyrovnali ještě na 6:6, ale finiš už patřil Troopers, kteří dvěma góly během 30 sekund nasadili k rozhodujícímu trháku. Vítězství pak potvrdili střelou do prázdné branky. „I když byli domácí florbalovější, drželi jsme s nimi dlouho krok, hráči zaslouží poděkování. Teď si všichni měsíc odpočineme a nachystáme se na závěr sezony,“ svěřil se Tuhý. Branky: Jílek 2, Tuhý 2, M. Krchňáček, Olbert. Třetiny 2:1, 3:3, 4:2.
HLUK: Kolečkář (60. Tichopádek) - Holý, Jílek, Cileček, Hubáček - Duda, Petlan, Olbert, P. Krchňáček, M. Krchňáček, Tuhý.