Spartak na lídra nestačil

Hluk Sport 31 / 10 / 2021

Florbalisté FBK Spartak Hluk tvrz lídra Národní ligy nedobyli, od začátku totiž tahali za kratší konec a nakonec odjeli domů se čtrnáctigólovým nášupem. Favoritovi se nejblíže přiblížili na rozdíl tří branek.

Troopers - HLUK 14:7

Když hrají Hlučané, o góly zpravidla není nouze. A nejinak tomu bylo v brněnských Tuřanech, kde je „doma“ klub z Moravan. První třetina se hrála nahoru dolů, šance střídala šanci a ve 12. minutě Troopers vedli 3:2. Vzápětí však M. Krchňáček odmítl vyrovnat a přišel tvrdý trest, když domácí během 141 sekund třikrát překonali brankáře Kolečkáře. Ve druhé části kanonáda pokračovala. Spartak už prohrával 3:8 a 4:9, ale i zásluhou vlastence Kubaly se v 38. minutě dotáhl na rozdíl tří branek. Jenže hned nato za 22 sekund inkasoval dvakrát a definitivně pohřbil bodové naděje. V poslední třetině už si lídr soutěže vítězství pohlídal a ještě navýšil. „Zápas jsme slibně rozehráli, ale v závěru první třetiny nám soupeř odskočil a i přes naši snahu s výsledkem něco udělat už zápas zkušeně dotáhl do vítězného konce,“ uvedl David Vlachopulos, kouč Hluku, kterému ve vyrovnané tabulce patří 6. příčka. Na jedenácté, první nepostupové místo do play-off má však k dobru jediný bod. Branky: Kundrata 3, M. Krchňáček 2, Duda, vlastní. Třetiny 6:2, 5:5, 3:0.

HLUK: Kolečkář - Jílek, Váňa, Bartoš, Cileček, Duda, Petlan, Kelíšek, P. Krchňáček, M. Krchňáček, Kundrata.