Spartak podržel skvělý Málek, Ostroh naděloval

Uherské Hradiště, Uherský Ostroh, Uherský Brod Sport 08 / 11 / 2023

Hokejisté HC Uherské Hradiště druhé derby za sebou nevyhráli, na domácím ledě se v desátém dějství krajské ligy poklonili uherskobrodskému Spartaku. Ostrožané si naopak spravili chuť kanonádou v Brumově.

UH. HRADIŠTĚ - UH. BROD 1:3

Hokejisté Uherského Hradiště s novým hrajícím koučem Robinem Tischerem měli hned v první minutě obrovskou šanci, když se objevil sám před brankou Větříšek, ale trestuhodně přestřelil. To rival od Olšavy v první šanci nezaváhal a po brejku Vaculína šel ve druhé minutě do vedení. Domácí pokračovali v laxním bránění a v 6. minutě prohrávali 0:2. Až pak zpevnili obranu, soupeře lépe pokrývali, ale jejich šance hatil výborný brankář Málek. Když už byl překonaný, pomohla mu po střelách Skřivánka a Witoše branková konstrukce. A v 16. minutě Spartak udeřil potřetí. V prostřední části se hra přelévala jako na houpačce, šance byly na obou stranách, ale brankáři byli bezchybní.  Hradišťští s přibývajícím časem přikládali pod kotel a v 52. minutě se dočkali snížení, když Skřivánek využil dvojnásobnou početní výhodu. Jenže na větší drama už nezadělali, jejich útočná snaha se totiž tříštila o zeď jménem Málek. Změnu skóre nepřinesl ani time out. Branky: Skřivánek - Vaculín, Šiller, Kotek. Třetiny 0:3, 0:0, 1:0.

UH. HRADIŠTĚ: Jakubčík - Tischer, Řezníček, Fridrich, Škubal, Kopáč, Mišťúrik - D. Pavlůsek, Witoš, Skřivánek - Větříšek, Janoška, Bezděk - Vogl, Forman, Beneš - Petřík, Pippal.

UH. BROD: Málek - Kadlčík, Uhříček, Kollár, Tomek, Budil - Bujáček, Kočica, Řehoř, Vaněk, Stiksa, Kadlic, Bařinka, Šiller, Kotek, Klusák, Vaculín.

Brumov - UH. OSTROH 2:10

Ostrožané si napravili reputaci po výpadku v derby a na ledě Brumova hostiteli i podruhé v sezoně nasázeli deset gólů. Kanonádu spustil už po 40 sekundách kanonýr Mika, lídr kanadského bodování krajské ligy. Když hosté vedli v 7. minutě 3:0, vypadalo to na pořádnou nálož už v první třetině. Jenže křídla jim následně přistřihla série vyloučení, v oslabení hráli nepřetržitě dlouhých osm minut. I přesto gólman Zollpriester udržel čisté konto. O to jej připravil až zkraje druhé části Janíček. Jenže pak už domácí opět tahali za kratší konec, ve 24. minutě Mika zkompletoval hattrick a další branky na sebe nenechaly čekat. V přesilovce se střelecky prosadil Pavel Flora a ve třetí části rovněž sedmnáctiletý Jan Zalubil, který v Brumově odehrál vůbec první zápas v krajské lize. Brumov ještě snížil na 2:8, ale nakonec polkl hořkých deset pilulek. „K zápasu jsme přistoupili maximálně zodpovědně, do Brumova přijel úplně jiný tým než před týdnem do Hradiště. Hráli jsme týmově, důrazně a disciplinovaně. Nevyzpytatelnému soupeři jsme nedali šanci, utkání jsme měli pod kontrolou,“ těší Romana Uhříčka, ostrožského kouče. Branky: Mika 4, L. Galuška, Pa. Flora, Rusňák, Jan Zalubil, Stránský, Rauš. Třetiny 0:3, 1:3, 1:4.

UH. OSTROH: Zollpriester - Rusňák, Kukuliš, Peterka, Vaněk, Andrýsek, L. Zalubil - Procházka, Jak. Zalubil, Pa. Flora, Juračka, Mika, Jan Zalubil, Fuga, Hlůšek, Pe. Flora, Stránský, Rauš, L. Galuška.

autor: ceh, hol