Spartak posílil Nikolai, rodák ze Sibiře

Spartak posílil Nikolai, rodák ze Sibiře
Uherský Brod Sport 21 / 09 / 2017

Hokejisté Spartaku Uherský Brod ulovili krátce před úvodním buly nové sezony krajské ligy dvě „tučné ryby“! Kádr kouče Zbyňka Kůdely posílili útočník Martin Koutník a ruský obránce Nikolai Tolokonnikov, oba si odbydou premiéru v brodském dresu v sobotním duelu proti Velkému Meziříčí.
Čtyřiadvacetiletý Koutník je odchovancem Zlína, odkud zamířil na Slovensko. Jeho největším úspěchem je postup do extraligy v barvách Nových Zámků.
„Martina jsme měli v hledáčku už loni, kdy s námi chvíli i trénoval, ale nakonec ještě zkoušel štěstí v Michalovcích. Ale už nechce cestovat, vrací se domů do Zlína, takže kývl na naši nabídku,“ objasnil Kůdela, trenér mužů a člen výkonného výboru klubu.
Druhou novou tváří je devatenáctiletý bek Nikolai Tolokonnikov, rodák z ruského Voskresensku.
Broďané si jej vyhlédli v přátelském dvojzápase s druholigovou Povážskou Bystricí.
„Slovenský tým koučuje Jozef Zavadil, kterého znám. Když mi řekl, že s Nikolaiem do kádru nepočítá, tak jsme jej angažovali. Zajistili jsme mu práci a plácli si,“ vysvětlil Kůdela, který nové tváře zařadí do druhé pětky.
„Už měli naskočit v sobotu proti Kroměříži, ale jejich transfer se nakonec pozdržel, takže uherskobrodský dres obléknou poprvé až proti Velkému Meziříčí. Jak to zatím vypadá na tréninku, budou výraznými posilami,“ věří trenér týmu od Olšavy.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace