Spartak start zvládl, odčinil pohárové fiasko

Hluk Sport 17 / 09 / 2020

Florbalisté FBK Spartak Hluk odčinili ostudné vyřazení z Poháru Českého florbalu na palubovce Dolních Bojanovic, když na prahu nového ročníku Národní ligy dobyli Hranice. Ještě v polovině zápasu přitom prohrávali 1:2. Hattrickem se při otočce blýskl Martin Kelíšek.

Hranice - HLUK 3:6

I když první třetinu vyhráli Severomoravané 2:0, obraz hry výsledku zdaleka neodpovídal. Hlučané totiž byli lepším týmem, měli několik vyložených šancí, ale s jejich úmysly neměl pochopení čaroděj Kosar v hranické bráně. Když už byl v první části dvakrát překonán, na brankové čáře za něj vždy zaskočili obránci. Jeho kouzlo zlomil až ve 25. minutě Kelíšek. Když pak ve 32. minutě srovnal Olbert v přesilové hře, Spartak byl na koni. Narůstající převahu však zužitkoval až v závěrečné třetině, v níž během úvodních čtyř minut odskočil na rozdíl dvou branek a náskok už si pohlídal. „Třebaže jsme celý zápas byli poměrně dost aktivní, trvalo nám třicet minut, než jsme prolomili kouzlo soupeřova brankáře. Kluci už ale pak převzali zápasové otěže, přidali důležité branky a zápas si až do konce pohlídali,“ těší kouče Davida Vlachopulose, který na lavičce v letní přestávce vystřídal Martina Tuhého.

O převaze Hlučané jednoznačně svědčí i poměr střel 31:40. Branky: Kelíšek 3, Olbert 2, P. Krchňáček. Třetiny 2:0, 0:2, 1:4.

HLUK: Podškubka - Duda, Sochorec, Petlan, Olbert, P. Krchňáček, Váňa, Štěrba, Kelíšek, Jílek, M. Krchňáček, Cileček, Tuhý.