Spartak táhne Krchňáček

Hluk Sport 30 / 11 / 2018

Florbalisté Spartaku Hluk možná litují reprezentační přestávky, kterou vyplní světový šampionát v Praze. Přichází totiž v době, kdy se pyšní třízápasovou vítěznou sérií, která je katapultovala na šesté místo tabulky Národní ligy. Na jejich štítě zůstala Opava a Třebíč.
HLUK - Opava 6:5
Hlučané byli favoritem, ale celý zápas se trápili. I když skóre otevřel Jílek, vzápětí Zatloukal neproměnil trestné střílení a karta se začala otáčet. Ve 14. sekundě druhé třetiny už Slezané vedli. Spartak sice srovnal krok, ale jednobrankové manko dotahoval ještě dvakrát, aby v 51. minutě otočil na 5:4. Hosté se pak ocitli pod palbou, jenže Olbert jen orazítkoval tyčku a Janča s Jílkem nechali vyniknout gólmana. A tak platilo otřepané nedáš  dostaneš. Prodloužení ale domácí zahráli znamenitě, když při hře ve čtyřech bez brankáře rozhodl Olbert. „Chtěli jsme něco změnit, proto jsme do přípravy vložili včerejší večerní trénink. Ale výsledkem byla jen pomalá hra a nepřesné zakončení. Ale aspoň, že máme druhý bonusový bod,“ uvedl hrající kouč Martin Tuhý. Branky: M. Krchňáček 3, Jílek, Janča, Olbert. Třetiny 1:1, 1:2, 3:2 - 1:0.
HLUK - Třebíč 8:7
Spartak měl celý zápas víceméně pod kontrolou, vedli 4:1 a v 53. minutě ještě 8:5, ale v závěru zbytečně polevili a dovolili soupeři ještě dramatickou zápletku. Smolařem zápasu byl Jakub Zatloukal, který hned třikrát orazítkoval tyčku! Nakonec si však připsal aspoň asistenci u vítězného gólu P. Krchňáčka a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu na straně Hluku. „Odehráli jsme průměrné utkání se spoustou branek, které jsme po celou dobu kontrolovali. Tři body jsou důležité,“ uvedl Tuhý. Branky: M. Krchňáček 2, Olbert 2, Jílek 2, Duda, P. Krchňáček. Třetiny 2:1, 4:2, 2:4.
HLUK: Podškubka - Holý, Tuhý, Petlan, Cileček, Hubáček - Duda, Olbert, Jílek, Blizňák, M. Krchňáček, Zatloukal, P. Krchňáček.