Spartak udržel trenéry i čtyři opory, gólman Šurý ale kvůli rodině končí
Foto: František Blaha / Hokejisty Uherského Brodu i nadále povedou Robert Svoboda s Romanem Uhříčkem.
Trenérský tandem Robert Svoboda, Roman Uhříček zůstává u Olšavy, hokejový klub HC Spartak Uherský Brod v týdnu ohlásil prodloužení spolupráce. Fanoušky určitě potěšil i podpis nových smluv se čtyřmi oporami týmu v čele s kapitánem Martinem Novotným, kabinu však opouští brankářská jednička Michal Šurý, který z rodinných důvodů přerušil kariéru.
Spartak v premiérové druholigové sezoně skončil po základní části na šestém místě, aby se v osmifinále play off poklonil Znojmu. Na nováčka soutěže skvělá vizitka. A tak není divu, že klub usiloval o setrvání trenérské dvojice. „Trenéři dobře znají prostředí klubu, kabinu i náročnost druholigové soutěže. Společně nastavili systém, který se postupně propsal do výkonů týmu na ledě. Prodloužení spolupráce je logickým krokem,“ informoval Miloslav Gureň, šéf klubu, který věří, že osvědčené duo přinese další posun v herním projevu i celkovém fungování týmu.
„Se Spartakem jsem zažil jednu z nejlepších sezón v trenérské kariéře u seniorů. Věřím, že na výkony i s podporou fanoušků navážeme,“ uvedl osmapadesátiletý kouč Robert Svoboda. „Spolupráce s Robertem mě trenérsky, profesně naplňuje. V porovnání s ostatními týmy pracujeme ve skromných podmínkách, naší předností je ale poctivá práce všech členů týmu zastřešená zkušeným managementem,“ dodal dvaapadesátiletý Roman Uhříček, asistent a odchovanec klubu, který už rovněž skládá kádr pro nadcházející sezonu.
Žlutomodrý dres nemění čtyřlístek, který patřil k oporám týmu. Prodloužení smluv podepsali kapitán Martin Novotný, Michal Popelka, Marco Lukačka a Tomáš Martinec. „Jsou pevnou součástí osy týmu, udrželi jsme hráče, na kterých můžeme stavět nejen po sportovní stránce, ale také z pohledu zkušeností, charakteru a přístupu v kabině,“ těší Gureně, kterého však zaskočilo rozhodnutí brankářské jedničky Michala Šurého. Pětatřicetiletá opora přerušila kariéru. „Nebylo to vůbec jednoduché rozhodnutí, ale v tuhle chvíli je pro mě rodina na prvním místě, potřebuje mě více než kdy dřív. Hokej mám pořád v srdci a věřím, že se ještě vrátím,“ vysvětlil Šurý, který poděkoval klubu za důvěru, spoluhráčům za skvělou partu a fanouškům za podporu.
„Jeho rozhodnutí nás mrzí, ale plně jej respektujeme a chápeme. Přicházíme o kvalitního a zkušeného gólmana, kterých není nikdy dost. Svými výkony, profesionalitou a přístupem patřil k tahounům, jeho výstroj určitě ještě neprodám,“ zdůraznil manažer klubu Roman Hamrla.