Spartak vyhrál až po prodloužení

Uherský Brod Sport 04 / 12 / 2015

Basketbalisté Spartaku Uherský Brod navlékli na vítěznou šňůru neporazitelnosti pátý korálek. V domácí bitvě s Lipníkem nad Bečvou se však pořádně zapotili, vítězství si totiž zajistili až po prodloužení, když v základní hrací době skončil zápas 61:61.
Uh. Brod - Lipník n/Bečvou 69:67
Kouč Dušan Balija postrádal dvojici Mikel, L. Kratěna, takže měl k dispozici jen deset hráčů, které čekal houževnatý soupeř z Hané. Skóre otevřel trojkou Ihring, ale soupeř sedmibodovou šňůrou otočil. To už se ale domácí probudili a do konce první čtvrtiny převážili misky vah na svou stranu (16:14). Druhé dějství jasně patřilo Spartaku, který soupeři ujel až na rozdíl deseti bodů, aby měl v poločase k dobru 8 bodů.
Jenže nástup do druhého poločasu zvládli lépe hosté, kteří využili jalové střelby Broďanů ze střední a dlouhé vzdálenosti a stáhli na rozdíl jediného bodu. Skóre se pak přelévalo ze strany na stranu, takže do poslední čtvrtiny šli domácí s náskokem dvou košů. „Střelecky jsme se bohužel nechytili, když hráči odmítli několik jistých bodů přímo zpod koše a vše korunovali bídnou střelbou z trestných hodů. Soupeř tak stále držel krok,“ posteskl si kouč Galija. A když hosté přidali na tvrdosti, kterou rozhodčí tolerovali, dvě minuty před koncem vedli o tři body. Spartak ale zmobilizoval síly, vynutil si prodloužení, které už zkušeně dovedl do vítězného konce. Po osmi kolech tak stále kraluje Oblastnímu přeboru I. třídy. Body: J. Krejčiřík 23, Ihring 16, J. Kratěna 16, Mrlík 7, Povolný 5, Dorazil 2. Poločas 45:41.