Spartak zažil dramata, bere tři body

Hluk Sport 19 / 12 / 2021

Tři body vydolovali ze závěrečných dvou zápasů roku florbalisté FBK Spartak Hluk, kteří se tak drží v kontaktu s elitní osmičkou, znamenající účast v play-off. Aktuálně na něj ztrácí pouhé dva body.

HLUK - Svitavy 6:5 p

Hlučané ukončili sérii čtyř porážek, když na domácí půdě s pořádně odřenýma ušima porazili v prodloužení poslední Svitavy a uchovali si naději na elitní osmičku.

Spartak byl od začátku aktivnější, tlačili se do šancí, ale v koncovce se mu lepila smůlu na paty. Prokletí zlomil až v 19. minutě svým 15. gólem v sezoně Pavel Krchňáček. V nástupu do druhé části však hosté srovnali krok a odpověděli i na trefu Kelíška po kombinaci celého prvního útoku. Když se ve 42. minutě Kelíšek trefil podruhé, vypadalo to, že domácí už mají zápas pevně ve svých rukou. Jenže opak byl pravdou. V závěru tradičně vypadli z tempa a zkraje 54. minuty prohrávali 3:5! Ještě ale utekli hrobníkovi z lopaty, Rochovanský snížil a 40 sekund před koncem zajistil Bartoš prodloužení, které rozhodl Šimíček. Branky: Kelíšek 2, P. Krchňáček, Rochovanský, Bartoš, Šimíček Třetiny 1:0, 1:2, 3:3 - 1:0.

HLUK: Kolečkář - Štěrba, Holý, Rochovanský, Cileček, Kundrata, Duda, Petlan, Kelíšek, Bartoš, P. Krchňáček, Šimíček, M. Krchňáček, Tuhý.

Pelhřimov - HLUK 5:4 pn

Hlučané nepřijeli jako favorit, ale rozhodně nechtěli odjet s prázdnou. Už v sedmé minutě otevřel skóre Jílek, jenže domácí do přestávky skóre otočili. Zkraje druhé části srovnal nejstarší hráč na hřišti Martin Tuhý (43 let), ale pak převzal otěže soupeř a vzal si vedení zpět. Drama tak pokračovalo v poslední třetině, ve které Spartak převážil misky vah na svou stranu. V 51. minutě sice Pelhřimov srovnal, nicméně tři body měl na florbalce Cileček. Trestné střílení však neproměnil. Jelikož gól nepřineslo ani prodloužení, rozhodly samostatné nájezdy, ve kterých byli šťastnější domácí. „Chtěli jsme vyhrát, ale bod není špatný. Snad se ještě protlačíme do play-off,“ věří David Vlachopulos, kouč Hluku. Branky: Jílek, Tuhý, M. Krchňáček, Bartoš. Třetiny 2:1, 1:1, 1:2.

HLUK: Hauerland - Rochovanský, Holý, Jílek, Duda, Petlan, Kelíšek, Bartoš, P. Krchňáček, M. Krchňáček, Cileček, Tuhý.