Spartak zkolaboval ve druhé části

Hluk Sport 01 / 10 / 2020

Florbalisté Spartaku Hluk v prořídlé sestavě nezvládli druhé vystoupení Národní ligy v Moravanech, kde dostali za uši od Troopers. O jejich porážce rozhodla katastrofální druhá třetina, kterou prohráli 2:10…

Troopers - HLUK 12:6

Hlučané začali aktivně a ve čtvrté minutě se dorážkou ze vzduchu prosadil Duda. Jeho gól domácí probudil, přidali, ale proti dobře zformované obraně se těžko prosazovali. A když, tak s jejich úmysly neměl pochopení gólman Podškubka. Těsně před koncem první třetiny tak zvýšil vedení Spartaku Kelíšek.

Jestliže úvodní část hosté zvládli, druhou si za rámeček nedají. Troopers snížili už po osmi sekundách, ve třetí minutě srovnali a rozpoutali nevídanou kanonádu. Hlučané si připadali jako na kolotoči… Když v čase 28.35 prohrávali už 2:7, byli zralí na ručník. Třebaže pak zareagovali dvěma góly, třetiny prohráli 2:10 a nebylo co řešit.

V poslední části se už domácím střelecky nedařilo, ale soupeř se taky trošku srovnal a kanonádu zastavil. „Měli jsme nadějný začátek, jenže ve druhé části jsme nezachytili jejich velmi aktivní hru a během deseti minut bylo po zápase. Závěrečná třetina se už jen dohrávala,“ pokrčil rameny David Vlachopulos, kouč Hluku, kterého potěšilo, že tým po druhé třetině nehodil flintu do žita. „Neodjíždíme tak s nějakým dramatickým výsledkem,“ dodal. Branky: Duda 2, Kelíšek, Cileček, Olbert, Petlan. Třetiny 0:2, 10:2, 2:2.

HLUK: Podškubka - Holý, Cileček, Sochorec, Bartoš, Duda, Petlan, Olbert, Štěrba, Kelíšek, Jílek.