Spartakovci bez bodu, trápí je koncovka

Hluk Sport 12 / 11 / 2013

Druholigoví florbalisté Spartaku Hluk bodové konto nerozšířili. Na severu Moravy se navíc předvedli jako tým bez obrany, když ve dvou zápasech inkasovali 23 gólů! Nutno však podotknout, že více než polovinu branek jim uštědřil ještě loni extraligový Havířov.

Frýdek-Místek - Hluk 9:8

Hlučané sice zásluhou mladíčka Dudy otevřeli skóre, ale domácí se rychle oklepali a čtyřmi brankami během tří minut skóre otočili. Náskok je však evidentně ukolébal a do druhé třetiny se karta obrátila. Hlučané převzali iniciativu a srovnali krok na 4:4, pak 5:5 a těsně před druhou přestávkou dokonal obrat Duda, který tak zkompletoval hattrick. A kdyby Petlanovi dvakrát nestála v cestě tyčka, náskok hostů byl ještě výraznější. V závěrečné části pokračovala přestřelka, hrálo se nahorů dolů a gólů přibývalo. Ve finále se však smáli Slezané. „Vyhrál šťastnější. Bohužel, naše produktivita je i přes osm gólů slaboučká. Na každou branku se nadřeme a soupeři naopak darujeme laciné góly, posteskl si Pavel Rochovanský, vedoucí týmu. Branky: Duda 4, Olbert 2, Holý, Tuhý. Třetiny 4:1, 1:5, 4:2.
Havířov - Hluk 14:3
Už předzápasový pohled na lavičku dával tušit, že souboj nabere velmi rychle očekávaný scénař. Zatímco hosté přijeli v devíti, domácí, kteří ještě loni brázdili extraligové vody, ale kvůli finančním problémům se přihlásili až do II. ligy, měli na soupisce dvojnásobek hráčů.
A tak není divu, že Havířovští se od začátku nastěhovali na polovinu soupeře, kterému zle zatápěli. S přibývajícím časem bylo jedinou nevyřešenou tajenkou, jakým rozdílem domácí vyhrají. Po první třetině vedli 5:1, ve druhé sice přidali pouze jeden gól, ale pak zase rozjeli brankostroj, který se zastavil na čísle 14! „Neměli jsme sebemenší šacni. Uhrát v devíti proti tak kvalitnímu soupeři nějaký přijatelný výsledek je nemožné,“ pokrčil rameny hrající kouč Martin Tuhý. Branky: Tuhý, Čechmánek, Olbert. Třetiny 5:1, 1:0, 8:2.

autor: ceh, pch