Spartaku chybí už jen krok

Slovácko Sport 21 / 02 / 2019

Hokejisté Uherského Ostrohu prokazují před blížícím se play-off formu jako Brno. Poslední dva zápasy vyhráli při skóre 19:0! To Uherský Brod ještě nemá jistotu, jestli si vyřazovací boje vůbec zahraje…

Rosice - UH. BROD 1:4
Když na domácí střídačce sedělo deset hráčů, karty byly jasně rozdány. Trumfy měli v rukou Broďané, kteří celý zápas vlastně bojovali jen s gólmanam Skoupým, jenž držel naděje týmu na bodový zisk až do poslední třetiny. „Soupeř se zabarikádoval ve vlastní třetině a pouze vyhazoval puky, výjimečně vyrazil do brejku. Jejich gólman však předvedl výborný výkon. Ale o výsledek jsme se určitě nestrachovali, byla to jen otázka času,“ uvedl k vítězství na ledě posledního týmu Zbyněk Kůdela, kouč Spartaku. Jeho armáda vyslala na Skoupého snad 50 projektilů, v síti však skončily jen čtyři. Rosičtí přitom trefili zařízení sotva pětkrát… „Zkrátka jsme vytrvale bušili do plných a nakonec uhráli tři body,“ těší Kůdelu. Branky: Bařinka, Klusák, Vaculín, Budil. Třetiny 1:1, 0:1, 0:2.
UH. BROD: Málek - Gureň, Heča, Kubiš, Kužílek, Tomek, Vosátko - Vaculín, Klusák, Bujáček - Mikulec, Šiller, Hlaváč - Bařinka, Vaněk, Budil - Dvořáček.

Březina - UH. OSTROH 0:7
Finiš Ostrožanům svědčí. Po dvanáctigólovém přídělu Břeclavi nastříleli sedm branek Březině. Už od úvodních minut bylo na úzkém kluzišti ve Vyškově jasné, kdo bude pánem. Domácí oslabeni o nejlepšího střelce Bočka se ještě v první třetině snažili, ale nebylo jim to nic platné. Hosté si vytvářeli šance, ale s proměňováním byli na štíru. Jedinou branku první třetiny tak ve 12. minutě zaznamenal Nevídal, který dorazil vyraženou střelu Stránského. Hned v úvodu druhé části zvýšil v přesilovce na 2:0 Mika a na ledě pak už existovalo jen jedno mužstvo. Branky: Stránský 2, Nevídal, Mika, V. Galuška, L. Galuška, Beneš. Třetiny 0:1, 0:3, 0:3
UH. OSTROH: Valúch - Kučera, Žabčík, Nevídal, D. Rauš, Stuchlík, Maršálek - Mika, V. Galuška, Machálek - L. Galuška, Pavel Flora, Stránský - Beneš, J. Zalubil, M. Stránský - Hendrych.

Uničov - UH. HRADIŠTĚ 7:3
I když svěřenci kouče Zdeňka Čecha odjeli na led Uničova v silně improvizované sestavě, dlouho se soupeřem drželi krok. V první třetiny byli dokonce lepším týmem a zaslouženě se ujali vedení 3:2. Severomoravané do druhé sirény vyrovnali a čekalo se závěrečné drama. Jenže poslední dvacetiminutovka vyzněla jednoznačně pro Uničov, který se tak udržel ve hře o play-off. Z jeho hráčů sršela větší vůle po vítězství. Branky: Větříšek 2, Uhříček. Třetiny 2:3, 1:0, 4:0.
UH. HRADIŠTĚ: Oharek (52. Peprník) - Lišaník, Tischer, Fridrich, Hrabec, Uhříček - Lažek, Burša, Červenka - Větříšek, Krátký, Kristek - Forman.

autor: ceh, hol, sal