Slovácko na Letné sahalo po bodu, zbývaly dvě minuty

AC Sparta Praha - 1.FC Slovácko 2:1 (0:0)
Branky: 56. Třešňák, 90.+2 Kadlec - 62. Košút

ŽK: 49. Clovis, 90. Žofčák
Sparta: Blažek - Adiaba, Řepka, Brabec, Pamić - Hoheneder - Jeslínek, Žofčák, Vacek (36. Matějovský), Zeman (70. Kadlec) - Třešňák (64. Sionko).

ŽK: 18. Švancara, 36. Kuncl, 89: Kordula, 89. Szmek
Slovácko: Filipko - Kubáň, Košút, Mezlík, Kuncl - Fujerik, Volešák, Kordula, Valenta V. - Ondřejka (87. Szmek), Švancara (78. Reinberk)

Po vítězném utkání proti Teplicím čekal v sobotu na Slovácko další těžký test. Mistrovská Sparta kvůli náročnému programu sice šetřila některé hráče, i přesto měla v utkání mírnou převahu, kterou ale dlouho nedokázala zužitkovat. A když už se jí to povedlo, dokázalo Slovácko Košútem rychle zareagovat. Slovácko už už sahalo po bodu za remízu, vítězství úřadujícího mistra ale nakonec zajistil gólem dvě minuty před koncem nastavení střídající Václav Kadlec.

3. Úvodní nápor domácích vyvrcholil pouze dvěma rohy a závarem před brankou, ovšem bez gólového efektu.
7. Při obětavém zákroku byl faulován Fujerik, po krátkém ošetření se ale vrátil na hřiště.
14. Rychlý kontr domácích zakončený střelou Zemana z úhlu se naštěstí pro hosty odrazil od jednoho z bránících hráčů a skončil mimo branku.
17. Přímý kop zahraný Valentou propadl až do šestnáctky, kde se jej ale dříve zmocnili domácí.
21. V obraně Slovácka se objevují okénka, Sparta ale zatím netrestá. Míč propadnuvší do velkého vápna díky zaváhání obrany napravili spoluhráči.
25. Po Švancarově průniku z otočky střílel Ondřejka, bohužel ale nepřesně a slabě.
29. Zeman mohl postupovat sám na Filipka, celou akci ale zbrzdil a nakonec byl odzbrojen.
32. Další sparťanský průnik hasí Kubáň, který ve skluzu zblokoval střelu Zemana.
40. Vynikající Filipko! Nejprve zlikvidoval hlavičku Třešňáka, poté zázračně nohou vyrazil tečovanou střelu Matějovského.
45. V závěru mohli jít na zteč hosté, Švancarova přihrávka ale našla Valentu v ofsajdu.
46. Sparta začala druhou půli náporem a hezkou kombinací se dostala i do zakončení Jeslínkem, ten ale v dobré pozici přestřelil.
52. Žofčák z úhlu pálil na Filipka, míč ale nakonec skončil v autu.
54. Obrovská šance domácích. První jedovku Filipko vyrazil jen před Jeslínka, který se ale nedokázal dostat přes ležícího gólmana.
56. Sparta se přece jen ujala vedení, když po centru Žofčáka z pravé strany pod břevno uklidil míč Třešňák. 1:0.
62. A je vyrovnáno!!! Po centru do šestnáctky zůstal nekrytý Tomáš Košút a hlavou poslal míč přesně k tyči.
80. Obléhání branky Slovácka, které se v posledních minutách spíše brání a za polovinu se téměř nedostává, obrana ale pracuje zatím na výbornou.
90.+2 Slovácko přichází o cenný bod až v samém závěru, kdy Filipko neudržel střelu, kterou na něj poslal Václav Kadlec z otočky zpoza šestnáctky.

autor: STANISLAV HORÁK