Spasí je reprezentační kadetky?

Spasí je reprezentační kadetky?
Trenér Petr Pietropaolo (v popředí)
Uherské Hradiště Sport 19 / 10 / 2009

Volejbalistky Slovácké Slavie Uh. Hradiště se trápí, sestupu se však možná obávají zbytečně

Šest zápasů, šest porážek. To je tristní bilance prvoligových volejbalistek Slovácké Slavie Uherské Hradiště. Třebaže výběr trenéra Petra Pietropaolo má za sebou nejhorší start do sezony za poslední léta, neháže flintu do žita. Do cílové rovinky je ještě daleko a navíc podle všeho soutěž letos nikdo neopustí. O jejím rozšíření si totiž štěbetají už i vrabci na střeše.
„Oficiálně ještě nic v ruce nemáme, záleží na ortelu správní rady Českého volejbalového svazu, jehož výsledky předvídat je jako věštit z křišťálové koule,“ říká Pavel Jančář, předseda volejbalového klubu. „Snad mají soutěž rozšířit reprezentační kadetky, ale to jsou zatím jen dohady,“ dodává.
Nafouknutí prvoligové společnosti by přivítal všemi deseti i kouč Petr Pietropaolo. Aktuálně totiž jeho soubor vůbec nezáří, prožívá nejhorší start za poslední sezony. „O zvýšení počtu účastníků slyším od vás poprvé, ale zkušební sezona by holkám určitě prospěla. A hlavně by se zbavily stresu, který se zatím výrazně podepisuje pod výsledky,“ přikyvuje Pietropaolo. Jeho ovečky v šesti vystoupeních ještě nevyhrály. „Jestliže ale rozšíření soutěže není oficiální, nemá cenu se tím nějak zabývat,“ odmítá spekulace zkušený kormidelník, který má za tři ligové víkendy o nejednu vrásku na čele víc.
Třebaže sestavu skládá z osmnáctičlenného kádru, zrovna si nevýská. Hráčky totiž mají minimum prvoligových zkušeností, což je markantní obvzlášť v okamžicích, kdy se láme zápasový chleba. „Na soupisce je sice pár holek, které zakusily prvoligové boje, ale většinou jen coby střídající. Ale zase tak špatné to zase není, jen potřebujeme vyhrát, aby se holky zbavily psychického bloku,“ má jasno Pietropaolo. Nejožehavějším problémem je post nahrávačky, na kterém se střídají Klhůfková s talentovanou Hráčkovou. „Mají samozřejmě plusy i minusy, o kterých dobře vědí a netřeba je ventilovat. Hlavně nám ale chybí zkušená hráčka typu dcery Terezy, která zatím odehrála jen dva zápasy, v nichž jsme prohráli v pátém setu,“ ví o slabinách lodivod. Na prvním místě si však podle něj hráčky musí srovnat hlavu. „Musí si prostě začít věřit, jinak se karta neotočí.“ 

autor: PETR ČECH

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace