Specialista na Baník

Specialista na Baník
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 21 / 02 / 2018

Specialistou na Baník je jednoznačně Stanislav Hofmann. Všechny své ligové góly zaznamenal právě do ostravské sítě. A nezklamal ani tentokrát. Jeho přesná trefa otevřela skóre utkání.

Stando, tři ligové zásahy a všechny proti Baníku. Je to stále náhoda?

Je to už spíše trapné, že jo? (smích) Ale jsem rád, že branka vedla k bodům.
Baníku jste odskočili v tabulce na čtyři body. Je to to nejcennější z vítězství?
To určitě ne. Je před námi ještě třináct zápasů. Je to ale úvodní jarní zápas, vítězství, trocha klidu před Spartou a teď se ji můžeme pokusit potrápit.
Začátek zápasu byl z obou stran hodně nervózní.
Věděli jsme, že na nás vlétnou. Udělali v zimě velké nákupy, mysleli si, že nás sfouknou... Proto jsme chtěli hrát v úvodu jednodušeji, abychom neudělali chybu. Po gólu jsme ale začali hrát a i když byl závěr tak trochu hektický, tak jsme vítězství uhájili.
Vaše branka byla výsledkem spolupráce stoperů v soupeřově šestnáctce. Šlo o nacvičený signál?
Já ani nevím, jak ta situace vznikla. Tomáš Břečka šel ve vápně do skluzu a já míč pořádně neviděl, vykulil se proti mně někde na penaltě, udělal jsem jen dva kroky a snažil jsem se míč hlavně nepřekopnout, protože terén nebyl dobrý. Ani jsem u toho nepřemýšlel a jen se snažil placírkou uklidit míč k tyči.
V úvodu utkání bylo na obou stranách hodně nepřesností. Svazovala nohy oběma celkům nervozita?
Je to první kolo. Všichni jsme věděli, jak je toto utkání důležité. Terén byl hodně propískovaný a to kvalitě hry také moc nenahrálo. Hrálo se spíše jednodušeji.
Po onemocnění Veliče Šumulikoskiho jste byl na hřišti nejstarším hráčem v dresu Slovácka. Byla to pro vás nová role a snažil jste se mladíky kolem sebe uklidňovat?
Nooo, asi jsem byl skutečně nejstarší... Bohužel... (smích) S Vlastou Daníčkem jsme se snažili hlavně po obdržené brance kluky nabudit. My jsme ale taková parta, že to ani nepotřebujeme. Víme, o co hrajeme, a na hřišti to bylo znát.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace