Splní si královna sen o severské štaci?

Splní si královna sen o severské štaci?
Uherský Brod Sport 24 / 04 / 2012

Florbalistka Hana Koníčková má ve sbírce dva světové bronzy

Je krásná, inteligentní a ještě válí s florbalovou hokejkou! Tolik stručná vizitka dvacetileté Hany Koníčkové, která byla vyhlášena novou sportovní královnou města Uherský Brod. Odchovankyně 1. AC má za sebou parádní dva roky, ve kterých získala na světovém šampionátu juniorů i žen bronzovou medaili!
„S vítězstvím jsem vůbec nepočítala, je to pro mě obrovský šok. Už samotnou nominaci jsem považovala za úspěch,“ svěřila se nová sportovní vládkyně Uh. Brodu.
Komu byste tedy přiřkla vítězství?
Střelcům, kteří mají ve sbírce zlaté medaile z mistrovství světa, nebo Martinu Bujáčkovi.
Na trůn vás vyhouply dvě bronzové medaile z mistrovství světa. Jaké si vážíte víc?
Asi juniorské, která byla první... Ale i bronz s ženami má obrovskou váhu, protože konkurence je velká a dostat se do reprezentace není vůbec jednoduché.
S oslavami jste prý nevydrželi a rozjely je už na nádraží…
To máte pravdu… (smích) A pak pokračovaly v autobuse, ale cesta uběhla strašně rychle. Když jsem pak jela domů metrem, seděla jsem vedle lidí, kteří si o nás četli se zaujetím v novinách. I když jsem byla v reprezentační bundě, vůbec mě nepoznali. Jejich zájem o náš úspěch mě moc potěšil.
Florbal hrajete od devíti let, pátou sezonu oblékáte dres extraligového klubu Crazy girls Liberec, máte dvě medaile ze světového šampionátu… Co bude dál? Jaké máte plány?
Ještě minimálně dva roky se chci plně věnovat florbalu, v roce 2014 se totiž koná mistrovství světa v Česku a chci se poprat o nominaci. I proto jsem ostatně zvolila dálkové studium na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy.
Neuvažujete o zahraniční štaci?
Určitě ano, ale až s vysokoškolským diplomem v kapse. Nesmím zapomínat na zadní vrátka… Když to ale půjde, ráda bych si zahrála nejvyšší soutěž ve Finsku nebo Švédsku.
A jak se vám žije v Liberci?
Se Slováckem to nemá nic společného, jde o dva zcela odlišné kraje. I lidé jsou zde jiní, ale bez problémů jsem si našla spoustu kamarádů. Jen mi občas ještě nerozumí… (smích) Liberec je jinak město sportu a krásné přírody. 

autor: PETR ČECH

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace