Spojka Štěrbová odchodem Veselí zaskočila

Spojka Štěrbová odchodem Veselí zaskočila
Veselí nad Moravou Sport 31 / 05 / 2010

Dala se na námluvy se Zlínem, tým s ní počítal do evropských pohárů

Sotva dozněly ohlasy po finále, už je na házenkářské scéně opět rozruch. A hlavní roli hraje opět veselská Helena Štěrbová. Ostrá spojka scházela týmu kvůli zranění v posledním zápase o titul a nyní to vypadá, že ze soupisky českých mistryň zmizí dočista. Její kroky totiž míří do Zlína, který však stále ještě nezaplatil poplatek za přestup stanovený svazem.
Z reakcí veselského tábora lze vyčíst, že odchod Štěrbové považuje za podpásovku. „Co k tomu mám říct... Překvapila nás všechny, je to velké zklamání,“ netajila se majitelka klubu Ivana Břečková, kterou by ani ve snu nenapadlo, že ztratí loňskou zlatou střelkyni. „Když jsme ji brali, slíbila mi, že u nás zůstane do konce studií na vysoké škole, což nesplnila,“ dodala Břečková. S odchodem dvaadvacetileté spojky je však smířená. „Když mi to oznámila, podala jsem jí ruku a popřála hodně štěstí, co víc se dá dělat. V každém případě jednáme se třemi hráčkami. Jména zatím neprozradím, ale kdyby to vyšlo, máme za ni adekvátní náhradu,“ říká.
Jedinou překážkou Štěrbové v cestě do města obuvi je poplatek stanovený svazem, který Zlín musí uhradit slováckému celku. „Jedná se zhruba o sto tisíc. Helena totiž ještě nemá třiadvacet let, za což podle platné svazové legislativy musíme dostat odstupné, i když jí v červnu vyprší smlouva,“ vysvětluje Vlastimil Procházka, organizační pracovník týmu.
„O Štěrbovou určitě máme zájem, ale zatím je všechno ve stádiu jednání,“ neprozradil detaily zlínský trenér Dušan Poloz, který je zřejmě jedním z důvodu, proč jedna z nejlepších kanonýrek interligy míní zvednout kotvy. „Láká mě spolupráce s ním,“ nechala se slyšet Štěrbová, která v současnosti reprezentuje Českou republiku ve Švédsku a nemohla se DOBRÉMU DNI vyjádřit.
Kdyby si Štěrbová se Zlínem definitivně plácla, Veselankám to nejspíš udělá čáru přes rozpočet. „Letos jsme po roce opět chtěli zasáhnout do pohárů, ale v této situaci jsme natolik zaskočeni, že by to nejspíš padlo. Mysleli jsme, že zrovna pro Helenu by to mohla být výzva. Namísto toho odchází do Zlína, kde jsou na spojkách tři reprezentantky. Jsme z toho smutní, obzvlášť majitelka klubu, pro kterou byla po celou dobu srdcovou záležitostí,“ uzavírá Procházka.

autor: LENKA HORÁKOVÁ

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace