Spokojený nebyl ani jeden trenér

Uherské Hradiště Sport 28 / 05 / 2014

Utkání v pražském Edenu skončilo nakonec dělbou bodů, z čehož neměl radost ani jeden z trenérů. Slovácko si definitivně zabouchlo dveře do pohárové Evropy a Slavia naopak pootevřela dveře druhé ligy. Remízu si nepřál ani jeden tým... Pětadvacet minut jsme měli hru pod kontrolou a měli i nějaké šance a kromě jednoho špatného vystoupení obránce jsme Slavii k ničemu nepustili. Myslel jsem si, že po těch pětadvaceti minutách si naše celkem svižná hra sedne a tempo budeme stupňovat. Bohužel jsme se přizpůsobili nižšímu tempu domácích. Druhou půli jsme začali vlažně a ani jsme nenavázali na těch úvodních pětadvacet minut. Navíc jsme inkasovali po špatné rozehrávce, kterou domácí využívali k brejkům a jeden z nich zakončili gólem. Je hezké, že jsme tady aspoň neprohráli a zápas zakončili vyrovnávacím gólem. S bodem tak jsem nakonec spokojený, přestože jsme mohli počtvrté v poslední minutě rozhodnout. Dnes se nám to nepovedlo, když Milan Kerbr prakticky minul prázdnou bránu, připomněl poslední minutu trenér Slovácka Svatopluk Habanec, který nakonec vyvrátil spekulace médií o zájmu Slavie o jeho trenérské služby. Média vždycky něco vytáhnou. Mně nikdo ze Slávie neoslovil a ve Slovácku mám platnou smlouvu.
Ještě více nespokojený byl Habancův protějšek Alex Pastoor, pro kterého byl nedělní zápas rozloučením s Edenem, kde neprodlouží smlouvu, vrátí se do rodného Nizozemí dělat asistenta v Alkmaaru. Rád si užívám dobrý fotbal, ale dnes toho mnoho nebylo. Dobrý nebyl ani výsledek utkání. Zažili jsme vzrušující odpoledne, na konci kterého bylo, díky vyrovnání Slovácka, trochu zklamání. Kdyby byla situace opačná a vyrovnávali bychom my, tak by nás bod těšil více. Utkání bylo nervózní a nemělo vysokou úroveň. Bylo v něm hodně šancí, které jsme si vytvořili, a také hodně šancí, které jsme nabídli. Poměr byl 10:6 pro nás a pokud jich tolik neproměníte a zároveň tolik nabídnete, tak to vypovídá mnohé o našem výkonu. Samozřejmě že nervozita svazovala našim hráčům nohy. Pokud děláte rozhodnutí s čistou hlavu, tak hrajete lépe, řekl po utkání, které nevyhladilo vrásky na slávistických tvářích, Alex Pastoor. Svoji záchranářskou misi bude muset zakončit na horké ostravské půdě.