Spolu za Slovácko i reprezentaci

Spolu za Slovácko i reprezentaci
Foto: rek
Uherské Hradiště Sport 14 / 10 / 2019

Oba jsou svázaní se Slováckem. I když každý jinak. Dvacetiletý Michal Sadílek si v něm vyšlapal svoji cestu do holandského PSV Eidhoven a několikrát byl vyhlášen největším talentem českého fotbalu. O rok starší Matouš Trmal se rychle prosadil mezi slovácké ligové tyče. Dnes je čeká společná bitva za Českou republiku proti tvrdým Skotům.
Začněme otázkou, která se sice netýká fotbalu, ale zato hýbe v těchto dnech Českem. Rozloučení s Karlem Gottem. Znali jste jeho písničky a oslovila jeho hudba i vaši generaci?
Matouš Trmal: Zasáhlo to i nás. Jeho písničky jsme měli rádi.
Michal Sadílek: V kabině i v autobuse se hrají i jeho písničky. Jeho muzika nás dokázala oslovit. V poslední době měl navíc několik písniček, které byly moderní. Byla to velká osobnost celého českého národa.
Pojďme ke kopané. Určitě jste sledovali v pátek večer souboj reprezentačního áčka s Anglií.
MT: Áčko určitě překvapilo, ale těžký zápas zvládlo a udělalo další krok k Euru.
Jaký byl váš pohled na hru v poli?
MS: Vyhráli jsme zaslouženě. Od začátku jsme hráli aktivně a za vítězstvím nebo dobrým výsledkem si šli. Pro áčko je jen dobře, že se postup přiblížil.
Michale, už jste byl v nominaci na kvalifikační zápas s Černou Horou. Nemrzí vás, že jste nebyl u vítězství nad Anglií?
Ani nemrzí. Jsem rád, že můžu být s klukama z jednadvacítky, a společně jsme začali naší kvalifikaci výhrou. S Řeckem to sice byla remíza, ale teď je na nás, abychom Skoty před našimi fanoušky porazili.
Skotové jsou ostrovním týmem stejně jako Anglie. Brali jste si z utkání áčka na ně nějaký recept?
MS: Myslím, že se nedá vzít nějaký konkrétní recept. Anglie nehraje už ten typický ostrovní fotbal nakopávaných míčů. Mají hodně hráčů, kteří jsou na tom kombinačně dobře a jsou technicky vybavení. Ostatní ostrovní země - Irsko, Skotsko, ... - jsou ještě řádný kus za nimi. Když jsme viděli hru Skotů na videu, tak je založena na jednoduchosti a náš vzájemný zápas bude o velké bojovnosti.
Oba jste prošli Slováckem a jeho akademií. Co pro vás oba Slovácko znamená teď?
MT: Přišel jsem před čtyřmi roky a Slovácko mě připravilo na ligový fotbal. Začal jsem chytat v lize... Na Slovácko nedám dopustit.
MS: Já začal trénovat ve Slovácku v sedmi letech. Celé fotbalové mládí až do odchodu do Holandska jsem prožil v něm. Můj největší rozvoj byl právě ve Slovácku. Opravdu mám jen samé skvělé vzpomínky a zkušenosti ze Slovácka a na všechny, kteří se v něm pohybovali nebo pohybují dodnes. Hrozně rád se do Hradiště a na Slovácko vracím.
Vyplatily se vám základy ze Slovácka v evropském fotbale?
MS: Určitě ano. Trenéři i celá akademie jsou natolik věhlasní, že patří k nejlepším v České republice. Trenéři ve Slovácku jsou vzdělaní a vědí, jak se mají o hráče starat. Je to poznat i na trenérech, kteří z akademie vyšli. Pan Kameník teď trénuje Zlín nebo Zdeněk Psotka, momentálně působící v Plzni.
Při určité konstelaci se vás může v pondělí na hřišti potkat v základní jedenáctce pět hráčů, kteří máte vazbu na Slovácko. Vedle vás i Libor Holík, Dominik Janošek a Ondřej Šašinka. Je to jen shoda náhoda a držíte při sobě?
MT: Dominik byl ve Slovácku rok, než přestoupil, Ondra v něm hostuje. Největší vztah tak máme k němu asi my dva. Zapomenout nesmím ale ani na Libora Holíka, který byl ve Slovácku od malička.
MS: Já s Holasem (Libor Holík) prošel všechny mládežnické kategorie, než odešel do Slavie, a zažil jsem toho s ním opravdu hodně. Znali jsme se hlavně i ze školy, když jsme chodili spolu na sportovku (Základní škola, Sportovní v Uh. Hradišti).
Jak dlouho nosíte v hlavě zápas se Skotskem na Slovácku? Kolik máte rezervovaných lístků?
MT: Těšil jsem se od chvíle, kdy jsem se dozvěděl, že budeme na Slovácku hrát. Uvidíme, jestli v něm nastoupím. Určitě přijde rodina, kamarádi, ... Odhaduju to na patnáct listků.
MS: Určitě jsem se těšil. Na Slovácku jsem hrál za reprezentaci dvakrát. Se sedmnáctkou jsme uhráli remízu 2:2 a s devatenáctkou jsme tady slavili postup na EURO. Vzpomínky jsou krásné. Stejně jako atmosféra. Celý kraj je fotbalový a navíc má být pěkně, tak věřím, že si lidé cestu na stadion najdou a pomůžou nám. Já to zatím odhaduju na 30 lístků.
Na rozdíl od Michala zažíváš atmosféru na stadionu každý ligový zápas. Věříš, že vás slováčtí fanoušci poženou za vítězstvím i v pondělí?
MT: Věřím! Máme skvělé fanoušky, kteří nás ženou za vítězstvím neustále. Ať se nám daří, nebo ne. Drží s námi v každé situaci.
Lvíčata, jak se jednadvacítce říká, mají už i svůj kotel fanoušků z celé republiky. Myslíte, že se podaří spojit síly slováckého kotle s reprezentačním?
MS: Od startu kvalifikace máme v domácích zápasech skvělou podporu vlajkonošů, kteří dokážou strhnout ostatní diváky na stadionu, a velmi nám to pomáhá. My budeme na hřišti určitě bojovat do poslední minuty. Doufám, že to společně zvládneme a po zápase si užijeme vítěznou děkovačku.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace