Sprinteři Kolářová se Zelinkou lámali rekordy

Uherské Hradiště Sport 06 / 05 / 2014

Jako vítr vletěli do letní atletické sezony sprinteři Štěpánka Kolářová a Adam Zelinka ze Slovácké Slavie Uherské Hradiště. Členové medailemi ověnčené Vlčí smečky zazářili na 25. ročníku sprinterského trojboje v Přerově, odkud si přivezli nejen palmu vítězství, ale i vylepšené osobní rekordy a Kolářová navíc překonala žákovský rekord mítinku Heleny Tomkové.
Patnáctiletá Kolářová se postavila na start jako čerstvá dvojnásobná krajská přebornice na trati 60 (8,15 s.) a 150 metrů (19,45 s.) a na Hané potvrdila, že má formu jako hrom. „Štěpánka je cílevědomá slečna, která jde tvrdě za svým cílem být v budoucnu atletkou s vysokou výkonností. Na žákovské šedesátce si vylepšila osobní maximum o neskutečných osmnáct setin sekundy, čímž pokořila magickou hranici osmi sekund,“ smekl před svěřenkou Jaroslav Vlček, veleúspěšný kouč. Časem 7,97 sekundy si Kolářová upevnila průběžné postavení v čele českých tabulek a s velkým náskokem plní kritéria pro zařazení do Střediskového centra mládeže.
Rodačka z Kroměříže ještě startovala v závodě na 100 metrů. I když to byla její premiéra, soupeřkám nedala šanci (12,84 s.). A své galapředstavení zakončila na dvojnásobné trati. „I když už byla značně unavená, časem 26,67 sekundy opět vyhrála a s celkovým ziskem 2394 překonala rekord mítinku Heleny Tomkové,“ neskrýval radost Vlček.
U řeky Bečvy oblékl premiérově dres Slovácké Slavie Adam Zelinka, posila Vlčí smečky z fotbalového prostředí. A prokázal, že v sobě skrývá nezpochybnitelný sprinterský talent, když v konkurenci 38 závodníků v konečném součtu zvítězil s náskokem 31 bodů a skvěle zastoupil lídra skupiny Zdeňka Stromšíka. „Adam je ještě atletický elév. Soupeřů se však nezalekl a po děleném prvním místě na šedesátce (7,28 s.), suverénním vítězství na stovce (11,23 s.) si celkový triumf mazácky pohlídal na dvoustovce, kdy cílovou pásku proťal v čase 22,94 sekundy,“ uvedl Vlček. Jeho svěřenec tak zvítězil na svých prvních atletických závodech a na soupeře zapůsobil jako malé zjevení…