Sprinterka Prášilová dvakrát na bedně

Uherské Hradiště Sport 29 / 09 / 2022

Tři medaile (0-1-2) vybojovala výprava atletů AC Uherské Hradiště na republikovém šampionátu žáků v Jablonci nad Nisou. Hned dvakrát vystoupila na bednu sprintérka Markéta Prášilová, jednou se mezi nejlepší trojlístek vklínila běžkyně Monika Železníková.

Prášilová si na krk pověsila stříbro a bronz. Druhá proběhla cílem v dramatickém finiši běhu na 150 metrů (18,69 s.), když na vítěznou Záhořovou ze Stříbra ztratila 18 setin. Třetí v pořadí však porazila jen o čtyři setiny. „Markéta si tak řekla o účast na mezistátním utkání ve Znojmě,“ potěšilo kouče Ivana Resslera. Ve sprintu na 60 metrů přidala jeho svěřenka bronz (7,90 s.).

Radost úspěšnému trenérovi udělala i Železníková, která doběhla třetí na 1 500 metrů (5:09,14 min.). „Startovala po menších zdravotních problémech, takže super. A ještě pojede na mistrovství republiky juniorek v Mladé Boleslavi,“ prozradil Ressler.

Jen dvanáct setin dělilo od bronzové medaile štafetu na 4x60 metrů ve složení Vít Klučka, Martin Macháň, Mikuláš Petřík a Ondřej Mezulianik. „Kluci se blýskli super výkonem 27,83 sekundy,“ pochválil jeden z trenérů Jiří Brázdil. Mezulianik ještě přidal 5. místo na 300 metrů, když ve velké zimě zaběhl na hranici osobního rekordu.

Smůla se lepila na paty Petříkovi, který ve výškařském sektoru „zamrzl“, když skočil jen základní výšku 1,62 m. Ve skoku o tyči jej pak vyhodila z rytmu dešťová přestávka.