Squashisté jsou podzimními mistry

Uherské Hradiště Sport 26 / 12 / 2014

Squashisté Slovácké Slavie Uherské Hradiště kralují druholigovému pelotonu. V podzimní části soutěže neokusili hořkost porážky a vévodí tabulce se čtrnáctibodovým náskokem před dvojicí pronásledovatelů Olomouc, Znojmo. Suverenitu Blaha a spol. potvrdili i v závěrečných dvou kolech.
Hradišťští se nejdříve představili ve Zlíně, kde změřili síly právě s Olomoucí a Znojmem. A nezaváhali. Soupeře porazili shodně 3:1, když pokaždé na kurtu č. 1 zaváhal jen pětapadesátiletý veterán a kapitán týmu Pavel Blaha, jehož protivníci jsou často i o dvě generace mladší. Na prvním kurtu navíc vždy potkává nejtěžší soupeře z popředí celostátního žebříčku. „Výbornou hrou se prezentoval na druhém kurtu Robert Trnovec, který dvojce Znojma povolil jen sedm bodů,“ smekl před výkonem týmového kolegy Blaha. Trnovec se radoval z vítězství 11:4, 11:2, 11:1! A když byli stoprocentní i Juraj Spáčil s Gulou Markem, mimochodem neztratili ani set, Slovácká si připsala do tabulky deset bodů.
Podzimní derniéru absolvovalo Uherské Hradiště na domácích kurtech. A opět si do tabulky připsalo plný počet bodů, když se nepáralo se Zlínem, Moravskou Slávii Brno a opět Olomoucí. Domácí se třikrát radovali z výhry 3:1. Na dvě předchozí porážky dal zapomenout Blaha, který porazil nasazenou jedničku Zlína a smazal tak výpadek Marka Guly na čtvrtém kurtu.
„Jeho zápas byl neskutečně dlouhý a dramatický. V pátém rozhodujícím setu však nakonec prohrál po obrovské bitvě 13:15,“ uvedl Blaha.
Slovácká Slavia tak suverénně kraluje druholigové skupině E. Klidný zimní spánek jí zajišťuje čtrnáctibodový náskok.