Srazili jen Tempo, čeká je playout
Foto: iDobryDen.cz
Softbalisté Snails Kunovice před druhým závěrečným turnajem extraligové nadstavbu věděli, že už se nevyhnou bojům v playout. Takže si chtěli před klíčovou bitvou s Joudrs Praha hlavně zvednout sebevědomí, což se jim ale podařilo jen částečně. Série o udržení startuje 9. září v hlavním městě.
„Turnaj byl nesmírně náročný, za dva dny se na Mlatevni odehrálo deset zápasů, končili jsme v neděli pod umělými světly a na hranici nočního klidu. Organizačně ale všechno klaplo na výbornou,“ komentoval domácí turnaj Milan Zedník, předseda klubu.
KUNOVICE - Tempo Praha 8:7
Šneci úvodní duel zvládli na jedničku, když si za opasek připsali skalp pražského Tempa. Základ vítězství položili v úvodních dvou směnách, po kterých vedli 3:0. I když soupeř ještě kousal, svěřenci kouče Přemysla Víchy se už o triumf připravit nenechali. Fanoušci však viděli drama až do konce.
KUNOVICE - Most 1:8
Souboj s Mostem ale domácím nevyšel, zaspali začátek a po třech směnách prohrávali 0:6. Vzápětí se sice dočkali aspoň čestného doběhu, ale to bylo všechno. Zápas nakonec skončil rozdílem po šestém dějství.
KUNOVICE - Chomutov 1:15
S Chomutovem to byla ještě větší rychlovka. Kunovičtí od začátku nenašli recept na soupeřova nadhazovače, které pálkařům uštědřil tvrdou lekci. Severočeši naopak pálili jako u Verdunu, zdrcující úder Snails zasadili v páté směně, kterou vyhráli 9:0!
KUNOVICE - Joudrs Praha 10:13
Závěrečná bitva s Joudrs přinesla bezstarostnou přestřelku, oba týmy čeká série o udržení, takže nechtěly úplně vyložit karty. Kunovičtí vedli jen v polovině první směny (3:0), soupeř v dohrávce vyrovnal a pak už tahal za delší konec. „Věděli jsme, že klíčové zápasy teprve přijdou, proto jsme kombinovali sestavu a dali šanci mladým hráčům,“ uvedl Zedník. Série playout začíná 9. září, hraje se na čtyři vítězné zápasy.