Šrenk se blýskl hattrickem

Slovácko Sport 25 / 10 / 2018

Hokejisté Uherského Ostrohu ovládli třetí derby Krajské ligy, když na domácím ledě porazili Uherský Brod a stále se pyšní plným počtem bodů. Druhé vítězství slaví Uherské Hradiště, které dobylo Břeclav.
UH. OSTROH - UH. BROD 7:3
Ostrožanům chyběly opory Luděk Galuška a Mika, trenér tak musel povolat v Hodoníně na střídavý start hrajícího Ondru Ševčíka a tento tah se ukázal jako geniální. Byl to právě Ševčík, který třemi góly rozhodl nedělní derby.
Ostroh byl od začátku aktivní, ale první branky se dočkali hosté, a to v 10. minutě v přesilovce. Odpověď domácích byla rychlá, za dvě minuty bylo vyrovnáno,  když trefil se Zalubil. V 15. minutě Ševčík už poslal Ostrožany do vedení. Další šance na vyšší skóre ale odmítl dobře chytající Málek. Ve 28. minutě na 3:1 upravil Ševčík, ve 31. minutě v přesilovce hosté snížili, ale ve 38. minutě po chybné rozehrávce vstřelil Machálek čtvrtou domácí branku. Do třetí třetiny vstoupili domácí trochu lehkovážně, což potrestal hostující Kotek, který snížil na 4:3. Vzápětí Ševčík chytil špatnou rozehrávku gólmana a do prázdné upravil na 5:3. David Rauš ve 49. minutě a Petr Flora v 55. minutě stanovili na konečných 7:3.
Branky: Ševčík 3, L. Zalubil, D. Rauš, Petr Flora, Machálek - Mojžíš, Mikulec, Kotek. Třetiny 2:1, 2:1, 3:1.
UH. OSTROH: Valúch - Kučera, Žabčík, D. Rauš, Andrýsek, Stuchlík, Vaněk - Ševčík, V. Galuška, L. Zalubil - Machálek, Stránský, Pavel Flora (30. Petr Flora) - Beneš, J. Zalubil, M. Rauš.
UH. BROD: Málek - Gureň, Vosátko, Kubiš, Mojžíš, Heča, Tomek - Klusák, Hladiš, Vaculín - Vaněk, Budil, Kotek - Bařinka, Bujáček, Mikulec - Marek.
Břeclav - UH. HRADIŠTĚ 4:7
Kotačka a spol. si připsali druhé vítězství v řadě. Ještě po první třetině to přitom na úspěšný „výlet“ na Podluží vůbec nevypadalo, v závěrečných 94 sekundách totiž dvakrát inkasovali… Kouč Zdeněk Čech však zachoval klidnou hlavu, hráčům rozdal dodatečné noty a od druhé části si domácí připadali jako na kolotoči! Hradišťští rozpoutali dlouho nevídaný uragán, který zanechal v táboře soupeře slušnou spoušť. Už ve 31. minutě totiž domácí prohrávali 2:4! Když pak přidal pátou trefu střelou od modré v přesilové hře Z. Fridrich, Břeclav byla zralá na ručník. „Ring“ však opustil pouze gólman Král. Obraz hry se ale nezměnil, hosté nadále tvrdili muziku a šestý gól měl na hokejce Pavlůsek, ale neproměnil trestné střílení. Ještě předtím Červenka rozezvonil tyčku. Sporadické šance měli i domácí, ale na jistého Oharka vyzráli jen jednou.
V závěrečné části ještě usilovali o zvrat, snížili na 4:6, ale vítr z plachet jim vzala rychlá odpověď Šrenka, který zakončil přečíslení s Červenkou a zkompletoval hattrick. Branky: Šrenk 3, Nohál 2, Červenka, Z. Fridrich. Třetiny 2:0, 1:5, 1:2.
UHERSKÉ HRADIŠTĚ: Oharek - Lažek, Z. Fridrich, Kojecký, Hamrlík, Kršjak, Uhříček - Tomešek, Šrenk, Červenka - Nohál, Burša, Jurča - Forman, Pavlůsek, Větříšek.

autor: ceh, hol, sal